.
Thursday, 2024-04-25, 11:27 PM
Site menu

Login form

Search

Our poll
Podržavate li ideju stranice ?
Total of answers: 123

Site friends
  • Create a free website

  • Statistics

    [ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
    • Page 1 of 3
    • 1
    • 2
    • 3
    • »
    Forum moderator: sonjecka  
    Forum » Kockice » Ostale » Postoji li prihvatljiva alternativa Lego kockama?
    Postoji li prihvatljiva alternativa Lego kockama?
    papatazDate: Tuesday, 2010-10-19, 5:10 PM | Message # 1
    Brzoprsti
    Group: Moderators
    Messages: 991
    Reputation: 34
    Status: Offline
    Pre neki dan, dosao moj klinac do nekih para, i hoce da kupi Lego kocke, a ponuda svuda OCAJNA.

    Najbolje sto je mogao da dobije bilo je ono pakovanje sa, mislim, 355, razlicitih obicnih Lego kockica, ono u kom su sve i doslovno kockaste, ali neeeee, nece on to jer nema CIKICA!!!! (odnosno minifigura)

    I dade dete pare na neki "Cogo" ili "Logo" set sa gusarima.
    Kad smo dosli kuci, meni doslo da placem.
    Tri smo sata nas dvojica naizmenicno pokusavali to da sastavimo i gubili zivce, dok na kraju nije dosla majka odn. zena moja i ZALEPILA TO CUDO SUPER LEPKOM jer drugacije nije htelo da stoji. Uzas.

    Ja sam mislio da od Mega Blocks goreg uzasa nema....

    E, sad, postojale su one bas kineske kockice, mislim da su se zvale "Enlighten" koje su kopirale stare piratske i sumske Lego setove i bile su bas dobre, iako im je zuta boja bila malo previse drecava, a crvena nekako bleda, ali lepo su se sklapale i slagale cak i sa pravim Lego kockama, ali njih ne nalazim nigde vec sigurno vise od godinu dana.

    Tako da - pitam ja vas - ima li igde neke dostojne jeftine alternative Lego kockama?

     
    nonoDate: Tuesday, 2010-10-19, 6:08 PM | Message # 2
    Lieutenant general
    Group: Admin
    Messages: 1573
    Reputation: 24
    Status: Offline
    Dobro pitanje. Istinu da kažem mi zadovoljni sa "pirat" lego kockama. Ko klinac sam imo kockice nisu bile Lego, ali su tako dobro držale i dalo se od njih ljepo slagati, čak je bilo i dosta velikih podloga za slaganje u njima, ludilo su bile.

     
    sonjeckaDate: Tuesday, 2010-10-19, 10:05 PM | Message # 3
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    Sad kad je selidba prosla nono saljem ti napokon onu kutijetinu kroz ovaj tjedan, pa ti vidi iz prve ruke koje su najkvalitetnije kocke jer u kutiji ima 5-6 vrsta raznih kopija. Mislim da su najblize LEGU stvarno mega blocksi,boja im je malo cudna ali su cvrste i ne pucaju kad ih ugazis. Ostale su isto ok od nekih pirata,ali glavna mana im je sto su jeftino lijevane pa se teesko razdvajaju. U pocetku sam ih bila pomjesala s legom i onda skuzila da se to ne radi jer se unistavaju pravi skupi legici posto se jako tesko kocke kasnije odvoje od kopija. I da, "Enlighten" su imale kvalitetan serijal s vojnicima, zadrzala sam par figurica jer su mi kul,posto lego nikad nije izdavao vojnice (ne ubrajajuci one zelene iz toy storyja). NO,sad su se pojavile kopije kopija tih vojnika i uzasne su.



    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    papatazDate: Tuesday, 2010-10-19, 10:18 PM | Message # 4
    Brzoprsti
    Group: Moderators
    Messages: 991
    Reputation: 34
    Status: Offline
    Meni se od Mega Blocks svidja samo jedan zmaj kog imamo, znaci obicni gumeni zmaj, koji se navlaci na ruku i kreshti, mozes da povuces neku rucicu u njegovim ustima pa mu se bodlje na glavi usprave (uz njega su dosla kao dva Mega Blocks trola i bukvalno JEDNA crvena kockica 4x2, cisto valjda da opravdaju ime)...

    Pored toga, kupili smo jedan Power Rangers Ninja Storm set, i kockice imaju mnogo ostre ivice, uopste nisu blage za rukovanje.

    Posle toga, jedan mali Spajdermen set, sa nekim helikopterom. To je bilo OK.

    Na kraju - i to je ono sto me odbilo od Mega Blocks za uvek - kupimo onaj kao Hulk set sto je pakovan u Hulkovu glavu, dobijaju se unutra Hulk i Abomination... tu nista nece da se uklapa ni sa cim! Frustracije na kvadrat...
    Zato i pitam ima li sta drugo :).

     
    sonjeckaDate: Tuesday, 2010-10-19, 11:08 PM | Message # 5
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    Ja sam cula od frendice da se takvi spajdermenci pakirani u spajdi glavu isto uzasno kombiniraju. Pa joj je sin dopio zivcani slom i otad samo lego kupuju.

    meni se svidjau neki setovi kocaka Big Bloxx koje se mogu kombinirat s Duplo kockama. I super setovi izgledaju,jest da je iritantna Hello Kitty ali tako su im dobre kucice i kreacije da uzasno podsjecaju na Fabuland,za kojim ja uzasno patim.
    A te kopije Duplo su takodjer dosta skupe,pola cijene od LEGA,ali i dalje skupe za jednu kopiju.





    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    sonjeckaDate: Tuesday, 2010-10-19, 11:15 PM | Message # 6
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    a sad vidim postoje i neke Banbao kocke koje su kao kvalitetnije,ali i dalje nisu kvalitetne da se zblize s legom.

    http://www.banbao.eu/index.php/en/home

    totalno kopiraju lego setove

    lego original





    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    papatazDate: Tuesday, 2010-10-19, 11:39 PM | Message # 7
    Brzoprsti
    Group: Moderators
    Messages: 991
    Reputation: 34
    Status: Offline
    Video sam obe ove varijante, I Kitty, to bese nesto italijansko? Dosta dobro izgledaju kockice, i imaju masu impozantnu.

    Ovi drugi su se tek pojavili kod nas, setovi koji bi bili onako srednji Lego, znaci sa jednim vozilom i tri chikice biggrin nisu ni jeftini, oko sto deset kuna, ako ja dobro razumem tu vasu valutu :), a strah me da se ne ispalim opet i ne bacim pare... ali, bojim se da cu morati da rizikujem.

     
    sonjeckaDate: Tuesday, 2010-10-19, 11:59 PM | Message # 8
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    moj ti je savjet da ne bacas pare na kopije,vec promatraj ako iskrsne koji lot originala na limundu to se vise isplati kupit pa u lotu pronaci setove i svako malo malenom izvadit jedan da se odusevljava.
    Ili se malo raspitaj po forumima koji se ne bave legom (tipa forum za igrice,automobile i sl.),ljudi to stvarno za ok cijenu prodaju ili poklone (kao meni nekidan),osim kad se okuraze pa nabiju cijenu ,ali treba ih znat spustit na zemlju.

    da,hello kitty skroz dobro izgledaju kocke,dosla sam u iskusenje da kupim ovu kucicu,ali je 180 kn sto je oko 25 eura i ne dam,radjekupim LEGO set.




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    nonoDate: Wednesday, 2010-10-20, 9:07 AM | Message # 9
    Lieutenant general
    Group: Admin
    Messages: 1573
    Reputation: 24
    Status: Offline
    Stvarno180kn za tu kitty hižicu je previše.

     
    sonjeckaDate: Thursday, 2010-10-21, 3:48 PM | Message # 10
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    uskoro ce nam se i watashi pridruziti na forumu,poslao mi je ovaj link.pša ako bas hocete trositi na laznjake biggrin

    http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.49095




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    WatashiiiDate: Thursday, 2010-10-21, 4:53 PM | Message # 11
    dežurni RPG & DnD radoholićar
    Group: Moderators
    Messages: 1209
    Reputation: 24
    Status: Offline
    moje iskustvo i sa brick i sa ligao i zaboravih ostale je da su kockice uglavnom jako lose. Mene osobno to ne smeta. Smeta me sto su minifigsi katastrofa pa im otpadaju ruke cim ih primis i sl. Obicno svaki ima dve razlicite boje ruku jer stalno kombiniram koje ruke idu u koje rukave bez da padaju

    Imam jedan kombi koji je kopija technicsa, taj je iznenadjujuce dobar. Lazni bionicles su isto zacudjujuce izdrzljivi. Ali bas lego, jedna katastrofa veca od druge


    LagCity Network
     
    mamanaDate: Thursday, 2010-10-21, 5:28 PM | Message # 12
    Pisača mašina
    Group: VIP
    Messages: 132
    Reputation: 11
    Status: Offline
    Koja slučajnost, ja baš danas mojoj curi kupila ove Kitty kocke i to kućicu. I da 180 kn a meni se čak čini da je manje od ovoga na slici. angry
    To ću joj dati tek za Božić. Do tad nek se igra s ovim što ima, Kitty s bagerom (iste kocke), LEgo Duplo vatrogasac i još neka kopija Lego Duplo dosta zgodno ali lomljivo. "Čikicama" otpadaju ekstremiteti, ljuljačke se lome čim nogica na nju stane, a ni prozor na kućici neće dugo... happy
     
    WatashiiiDate: Friday, 2010-10-22, 4:03 PM | Message # 13
    dežurni RPG & DnD radoholićar
    Group: Moderators
    Messages: 1209
    Reputation: 24
    Status: Offline
    Quote (mamana)
    Kitty s bagerom

    HAWT!!!1


    LagCity Network
     
    mamanaDate: Sunday, 2010-10-24, 11:24 PM | Message # 14
    Pisača mašina
    Group: VIP
    Messages: 132
    Reputation: 11
    Status: Offline
    Kitty s bagerom sam kupila mlađem sinu, to je njegova kombinacija iz snova. happy

    A Sonjecka me ubila u pojam, otišla sam natrag u dućan i zamijenila Kitty za Ramzesovu piramidu. tongue

     
    sonjeckaDate: Monday, 2010-10-25, 0:59 AM | Message # 15
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    Ramzesova piramida,jel to ona neka drustvena igra?



    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    Forum » Kockice » Ostale » Postoji li prihvatljiva alternativa Lego kockama?
    • Page 1 of 3
    • 1
    • 2
    • 3
    • »
    Search:

    Copyright MyCorp © 2024