.
Friday, 2024-03-29, 12:08 PM
Site menu

Login form

Search

Our poll
Podržavate li ideju stranice ?
Total of answers: 123

Site friends
  • Create a free website

  • Statistics

    [ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
    • Page 1 of 1
    • 1
    Forum moderator: sonjecka, papataz  
    Forum » Razne igracke » Action figure » Wrestling champions (vintage figure s kraja 80ih - knock-off knock-offa :-))
    Wrestling champions
    boyanmDate: Tuesday, 2011-12-27, 0:55 AM | Message # 1
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 94
    Reputation: 12
    Status: Offline
    Video sam sliku - dve ovih figura u temi razno, ali posto imam vise figura i slika, rekoh da objedinim i dodam po koju informaciju...

    U vreme najvece popularnosti Mattelovih MOTU figura, sredinom 80-ih, i drugi proizvodjaci igracaka su pokusali da ugrabe za sebe deo finansijskog kolaca, pa su nastale tzv. knock-off linije akcionih figura, izmedju ostalih, Galaxy warriors i Galaxy fighters, slicni mastersima ali slabijeg kvaliteta i akcionih mogucnosti. Kada su par godina kasnije americki wrestleri, tj. keceri po naski, predvodjeni Hulk Hoganom, Undertakerom i slicnima stekli svetsku popularnost i dobili svoje akcione figure, proizvodjaci galaxy fightersa i Warriorsa su pronasli stare, zaboravljene kalupe, ubacili ljudske glave umesto monstruma i tako je nastala ova linija, nazvana Wrestling champions (ili Wrestling champs, pakovanja su se razlikovala na razlicitim trzistima).
    Proizvodjaci se cak nisu trudili ni da figurama daju imena, vec su oznaceni brojevima, npr. 338-1, 342-5 i sl. Pakovanja su bila loseg kvaliteta, zadnja strana cak nije ni bila u boji, a sve figure su se osim po glavi, razlikovale samo po boji sorca i cizama. Inace, sam kvalitet izrade i boja nisu bili losi, ali figure nisu imale nikakve akcione mogucnosti osim bazicnog pomeranja udova i struka. Od opreme, svaka figura je imala samo po jedan sampionski pojas, koji je isto izgledao kod svakog.
    Ove figure su se u Jugoslaviji pojavile krajem 80-ih u tadasnjim Robnim kucama "Beograd", pakovane su pojedinacno ili po dva. Dva takva two-packa smo brat i ja dobili za Novu godinu 1988. ili 1989.

    Ala se raspisah... evo konacno slika! Najpre originalnih pakovanja (slike sa neta):

    Prednja strana pojedinacno pakovanje (sliku two packa nisam mogao nigde da pronadjem):



    Drugacija verzija pakovanja (ne secam se da je ovakvih bilo u YU):



    Verzija sa imenom Wrestling champs:



    Zadnja strana two packa:



    Izgleda da je proizveden i poseban playset - ring za ove wrestlere, ne pamtim da ga je bilo moguce kupiti kod nas:

    Added (2011-12-27, 0:55 AM)
    ---------------------------------------------
    A evo i mojih figura:









    i na kraju, jedna grupna (izvinjavam se zbog loseg kvaliteta fotografije):

     
    ijaowooDate: Tuesday, 2011-12-27, 7:08 AM | Message # 2
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 364
    Reputation: 14
    Status: Offline
    ahahahahahahahahhaahahhaahhahaha, ovde se jos bolje vide nego onda na telefonu a i u mojoj pijanoj glavi smile

    gospode, kako su smesni svi zajedno u ringu biggrin
     
    sonjeckaDate: Tuesday, 2011-12-27, 11:20 AM | Message # 3
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    e pa Bojane hvala ti na ovom iscrpnom objasnjenju. Ja svako malo naletim na neke takve figure na buvljaku pa ih uzmem,al sa dmi je puno jasnije da nisu svi Galaxy W.
    Moram slikat sve te svoje figure pa cete mi pomoci podjeliti ih koja kojoj vrsti pripada biggrin




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    boyanmDate: Tuesday, 2011-12-27, 2:16 PM | Message # 4
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 94
    Reputation: 12
    Status: Offline
    Obavezno slikaj te figure, da ne ostanu ovi moji sirocici usamljeni u ovoj temi smile
    Inace, ove figure je od galaxy warriorsa najlakse razlikovati po tome sto imaju iskljucivo ljudske glave, tj. lica, a plastika kod tela boje koze. Vecina Galaxy warriorsa ima glave monstruma, dok su tela u razlicitim bojama + obicno imaju i neko oruzje ili oklop ili plast


    Message edited by boyanm - Tuesday, 2011-12-27, 2:16 PM
     
    sonjeckaDate: Tuesday, 2011-12-27, 3:50 PM | Message # 5
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    ja imam onda samo jednog galaxy w. a ostalo su onda hrvaci. SLikam ih sve kad ih okupim biggrin



    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    amidalaDate: Tuesday, 2011-12-27, 4:16 PM | Message # 6
    Colonel general
    Group: Moderators
    Messages: 3195
    Reputation: 45
    Status: Offline
    nisam ovo znala
    ja bi tila hogana
     
    sonjeckaDate: Tuesday, 2011-12-27, 4:16 PM | Message # 7
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    jep, hogan je genijalan



    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    SkubyDate: Tuesday, 2011-12-27, 10:20 PM | Message # 8
    Brzoprsti
    Group: Users
    Messages: 653
    Reputation: 9
    Status: Offline
    Zakon figure surprised
     
    Forum » Razne igracke » Action figure » Wrestling champions (vintage figure s kraja 80ih - knock-off knock-offa :-))
    • Page 1 of 1
    • 1
    Search:

    Copyright MyCorp © 2024