.
Saturday, 2024-04-20, 11:01 AM
Site menu

Login form

Search

Our poll
Podržavate li ideju stranice ?
Total of answers: 123

Site friends
  • Create a free website

  • Statistics

    [ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
    • Page 1 of 1
    • 1
    Forum » Ostalo » Fotografija i video » Zasto Igramo Na Retro Konzolama?
    Zasto Igramo Na Retro Konzolama?
    sonjeckaDate: Sunday, 2011-01-02, 8:59 PM | Message # 1
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    Pitam se zasto je veci gust igrat na konzolama (bar meni) i placat masnu lovu za kazetice
    kad postoje emulatori?
    Moj odgovor se krije u davnoj zelji kad su te igre masno kostale,
    pa su se posudjivale iz sega teka i sl. sad ih napokon opet mogu nabavit jeftinije.
    Al' nekako osjecaj kad imas original ketriđ je kao da imas nesto sto je neunistivo i za sva vremena.
    Nesto sto nije kao cd,dvd.
    Treca stvar je kad imam emulator nekako mi se neda igrat uopce (sto je problem i kod nintendo DS i linkerom),
    imam hrpu ,tonu,milijune lako dostupnih igara od kojih ne znam koju bi prvu upalila, rijetko bi se uhvatila izigrat do kraja koju. Osim kad mi je Watashi napeko (u doba kad se peklo cd i slalo postom) emulator u kojem te nitko ne moze ubit pa sam izigrala sva tri ili cetiri metal sluga i ostatak igara.
    Ne znam,kakvo je vas misljenje.
    Da l' svoje konzole cuvate pokrivene nailonom da ne ulazi prasina ili se samo ja trebam ljecit?

    ne znam jesam li jedina,al kad vidim igru,pogotovo sega igru, u kutiji i knjizicom..sline mi pocmu curit ko ludjaku!




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/


    Message edited by sonjecka - Sunday, 2011-01-02, 8:59 PM
     
    papatazDate: Sunday, 2011-01-02, 9:38 PM | Message # 2
    Brzoprsti
    Group: Moderators
    Messages: 991
    Reputation: 34
    Status: Offline
    Quote (sonjecka)
    Da l' svoje konzole cuvate pokrivene nailonom da ne ulazi prasina ili se samo ja trebam ljecit?

    Aaaaaaaaaaaaaa ja UMIREM od uzasa kad vidimi bilo sta u najlonu! Kad dodjem kod nekog a on ima daljinski u najlonu, treba mi sva snaga volje da ga ne... oslobodim! happy
    Isto ludim kad neko ne odlepi cenu sa neceg sto je kupio wacko .
    Mozda meni treba lecenje??? smile

    Odgovor:
    - pa, uglavnom isti razlozi kao i kod tebe - u devedesetim, kad su pocele kod nas Sege i Super Nintendo, bili smo, da kazemo to blago, jako siromasni... Ustvari, cetiri godine sam ziveo bez struje, a o elektricnim aparatima ni da ne govorim... Posle sam dobio struju, TV i laznu Segu, sto je tek bilo frustrirajuce... Makar sam mogao da igram Marija :).

    - jako me fasciniraju sve te stvari iz osamdesetih/devedesetih, cisto zato sto ne mogu da verujem da imam nesto sto je staro skoro koliko i ja, a jos funkcionise savrseno.

    - trece, i razlog sto nista od tog nije u najlonu - u kertridz mozes da dunes i da proradi, a kad se CD/DVD izgebe, mozes da ga bacis! Te stvari su neunistive!

    - cetvrto, imao sam onaj Dingoo, koji sad ne radi ni posle zamene baterije koju mi je poslao Watashii, i jeste da ono cudo ima emulatore za NES< SNES< GBA< Segu, MAME... ali - gde su te igre? happy Ovako, pogledam, pa kazem - imam DVA kertridza za N64. Eeeeej, dva!!! happy

    - peto: kad igras na emulatoru, i naidjes na tesku deonicu, drugi put snimis poziciju i predjes. Kad imas kertridz, moras zaista da naucis i savladas tu deonicu, i imas zaista osecaj da si uspeo da nesto uradis.

    - sesto: nesto u celom to ritualu me smiruje, kao: "E, sad cu da igram igru!" nije nikako isto kao: "Sad sam za kompom, sta bih mogao da radim?"....

     
    sonjeckaDate: Sunday, 2011-01-02, 10:07 PM | Message # 3
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    hahha, ok,ja sam imala u najlonu daljinske u vrijeme teenagerstva,
    ne zbog tog sto ce mi se unistit od prasine vec sto sam volila jest u krevetu i buljit u tv. A taj TV mi je bio blago koje sam izborila odlucivsi da necu ici na osnovnoskolsko putovanje.

    Sad volim spremit te konzole koje leze na policama u najlon jer ih ne igram cesto posto moram svaki put izabrati koju cu igrat i odnjet u drugi stan dok Spika i ja ne rjesimo neki stan za stalno gdje cemo sve po svom uredjivat. SAd bi bas bilo steta da im pada prasina dok leze u drugom stanu. Inace sega koju trenutno igram (jednu od dvije originalne) stoji nepokrivena biggrin

    a cijene volim odlijepit,iako mi je bas bilo komicno vidit na ovim sega kopijama staru cijenu koja je ostala godinama ,a cijena ogromna za jednu takvu kopiju.

    mene najvise fasciniraju stari strumpfovi, puknem od dragosti kad vidim na na strumpfu pise 1980-ta,covjece stariji su od mene biggrin

    bas to, gdje su te igre. Ja volim kad predjem igru imat je uz sebe, jer se vezem za sve moje male promasaje i pobjede (e,ovo odurno zvuci ko neka Magazin pjesma) .

    hahaha,sad cu da igram igru. Taj ritual je stvarno super,e sad treba iskljucit tonu kablova da krenem igrat,nekad mi se zbog tog i neda,pa zato zleim tu jednu tv koja ce bit smao za igre biggrin




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    WatashiiiDate: Monday, 2011-01-03, 0:49 AM | Message # 4
    dežurni RPG & DnD radoholićar
    Group: Moderators
    Messages: 1209
    Reputation: 24
    Status: Offline
    Meni je dingoo rjesio 90% gorenabrojanog. A opet, ja ko manji nisam imao puno kontakta as konzolama, tek sam pod stare dane otkrio ljepotu sege, nesa, snesa (najvise snesa) i sl. tako da ne patim na originalitet. Pa mi je dosta imati malu prijenosnu konzolicu koja to sve igra, a mogu ju spojit i na TV ak se raspostoljim smile

    LagCity Network
     
    papatazDate: Monday, 2011-01-03, 1:05 AM | Message # 5
    Brzoprsti
    Group: Moderators
    Messages: 991
    Reputation: 34
    Status: Offline
    Nisam ni ja imao dodira preteranog - kod mene je u drustvu kad smo bili mali bila vrhunac ona rucna igra sto su imale GAME A i GAME B, i uglavnom se nesto skupljalo ili izbegavalo, a posle onaj Tetris za poneti... Prvi Game Boy sam video 1996te, mislim... Zato mi je sve to i neverovatno sad...
     
    sonjeckaDate: Monday, 2011-01-03, 1:09 AM | Message # 6
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    prva igra ikad mi je kosarka,al nije bila na baterije nego na vodu biggrin jedno dugme koje pritisce zrak i razbacuje kosarkasa i loptu na sve strane.

    ja sam takodjer bila osudjena na one prve igrice s jednom igrom,sjecam se da su i one masno kostale i od tete sam za rodjendan dobila tenis koji sam izigrala najvise.

    pa sam na nekom albumu za slicice,mozda je Lion King,vidila NES i zelila to jako. Onda je frend kupio lazni SNES, pa sam ja htjela da mi stara kupi pravi SNES. Na kraju sam cijelo ljeto radila i pomagala staroj oko beba da bi na kraju zaradila i kupila SEGU s jednom igrom:D




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    WatashiiiDate: Monday, 2011-01-03, 8:26 PM | Message # 7
    dežurni RPG & DnD radoholićar
    Group: Moderators
    Messages: 1209
    Reputation: 24
    Status: Offline
    aa frend mi imo tog kosarkasa na vodu, zaraza ziva biggrin

    osim toga od mehanickih je bila i ona igra s kuglicom dimoras dobro sve stisnut dok kuglica putuje inace padne pa sve opet smile


    LagCity Network
     
    sonjeckaDate: Monday, 2011-01-03, 9:36 PM | Message # 8
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    a one plasticne slagalice na strumpfove koje imaju jednu koskicu praznu pa moras gurat oslikane kocke da slozis sliku.

    joooj da mi je tog kosarkasa opet imat, ako naletite na hrelicu znate na kog treba mislit!
    sjecam se da je gumeni gumb bio toliko dvrd da bi mi poplavio palac biggrin




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    Forum » Ostalo » Fotografija i video » Zasto Igramo Na Retro Konzolama?
    • Page 1 of 1
    • 1
    Search:

    Copyright MyCorp © 2024