.
Thursday, 2024-04-18, 11:55 PM
Site menu

Login form

Search

Our poll
Podržavate li ideju stranice ?
Total of answers: 123

Site friends
  • Create a free website

  • Statistics

    [ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
    • Page 1 of 2
    • 1
    • 2
    • »
    Forum » Ostalo » Čakulanje » "Obican svet" i vase kolekcije
    "Obican svet" i vase kolekcije
    papatazDate: Thursday, 2010-11-11, 11:01 PM | Message # 1
    Brzoprsti
    Group: Moderators
    Messages: 991
    Reputation: 34
    Status: Offline
    Evo kako to kod mene ide:

    Oni: "Auh, koliko ovde toga ima!'
    Ja: "Aha." (Sto rekli oni mafijasi u Alanu Fordu, dok su ubijali laznog Broja Jedan, na njegovu opasku: "Pa vi to mene ubijate!": "kakva moc zapazanja!")
    Oni: "Pa koliko je ovo para?"
    Ja: "Ne zelis da znas!"

    I obicno se na tome zavrsi.

    Oni koji su entuzijasticni samo udju u moju sobu kao hipnotisani, pitaju: "Jel' mogu?" i krenu da budze po policama.
    Sve je to lepo i krasno, ali problem je sto se ja cesto pretvorim u idiota kad imam publiku, govorim najnebuloznije stvari, poput: "A ovo je Optimus Prajm", pa za sledeceg "A ovo je Optimus Prajm", pa opet: "A ovo je Optimus Prajm" happy

    Jednostavno, bojim se da ne zazvucim kao totalni ludak, ako pocnem: "A ovo je indijska varijanta Hi-Mena, ima tvrdu glavu i cizme malo vuku na crveno, prodavan je 1991. i 1992, ali je interesantno da je imao logo "He-Man", kao Hi- Men iz "Novih Avamtura", cak su prodavani po aerodromima u pakovanju jedva vecem od plastike u kojoj je figura, zajedno s njim prodavao se i ovaj Skeletor, vidis kako je tamniji od ovog normalnog..." i onda lupetam biggrin

    Kako se vi borite s tim?

     
    bob_rockDate: Thursday, 2010-11-11, 11:02 PM | Message # 2
    Brzoprsti
    Group: VIP
    Messages: 871
    Reputation: 11
    Status: Offline
    happy happy

    http://www.njuskalo.hr/knjige-knjizevnost/60-tak-naslova-oglas-1948460
    http://www.njuskalo.hr/stripovi/otkrice-sveta-stripu-oglas-1948513
    http://www.njuskalo.hr/djecje-igracke/hrpa-igracaka-djecu-oglas-1814844
     
    sonjeckaDate: Thursday, 2010-11-11, 11:25 PM | Message # 3
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHa,zabolilo me nesto u trbuhu od prekomjernog smijanja jer si tocno ubo onaj moment pretvaranja u idiota koji se meni stalno dogadja.

    prvo ,ooodlican topic!

    ovako,ja sam 24 sata poluidiot,ne prodju tri recenice, a da neke igracke ne spomenem.
    DOk "obicnom" svijetu pricam o kolekciji oni mi kolutaju ocima, govore da pretjerujem,da se smirim sve dooook,
    ne dodju do mene u sobu. Nekidan mi je dosao poznanik kojeg vec danima zovem jer hoce vidjet o cemu ja to pricam.Radili mi doma neki tulumcic s cugom i ovaj dodje u goste i udje u sobu.
    Ispale mu oci i kaze za marvel figure: uuuuuuuuu,koliko vi imate ovih lutaka!
    a ja onako malo pocrvenim i prisiljavam se bit skromna pa kazem,ma pusti ,a ovdje su ti legici,ovdje retro konzole,ovde pokemnoi,sturmpfovi i tako ti ja to malo skupljam i to je to,ajdmo sad van sobe... razmasem se rukama i okrenem da vidim di je ovaj,a ovaj jos nepomicno bulji u prvu policu koju je ugledao s marvel "lutkama".

    Onda ih dodje jos u sobu i svi hoce buljit satima,a ja zelim otic iz sobe u kuhinju jer tamo tulumarimo i cugamo ,pa nikako te ljude iscupat iz sobe. i svi su prestravljeni,naravno pitaju koliko para, ja isto kazem; dosta ili ne bitno ili mi je najdraze rec "cijelu godisnju placu".

    i grozno se osjecam kad pitaju sto je ovo,a ja geekovski tri ure verglam podatke i njima je to drugi svemir,i kuzim da oni ne kuze nista i onda se malo glupo osjecam jer pretjerujem ali ne mogu si pomoc.Pitali,ja odgovaram.

    onda mi se najgore zna desit u ducanu one2play ili turbo limač da govorim vise nego treba kad netko pokaze interes zasto mi svaki dan tamo dolazimo . Zena pita ,pa koliko vi tog doma imate,a ja pocmem govorit brojke, bez primisli da zvuci kao hvaljenje vec totalno nevino jer ja u sebi kao kolekcionar navijam da tog bude vise i vise .

    Nekidan isprintam fotke kolekcija i odnesem tetama u one2play zajedno s jednim mojim crtezicem "za najbolje tete iz one2playa" (okacim sliku na net kad dobim net na kompu na kojem su slike),a ove blokale kad su vidile slike i kazu,
    - isuseeee ova soba je veca od mog stana,
    a ja totalno suludo ispalim (odlika strijelca da pukne ne misleci da ce drugacije zvucat)
    -eeeh, to je soba u kojoj ne zivimo,samo je za igracke.
    Hebote,ispalo je koda zivim u vlastitom hotelu nekom,a ne kao da mi je to soba kod staraca,dok ja zivim u podstanarima biggrin
    Pa smo se špika i ja smijali kako su ove ostale u šoku.

    onda imamo efekt ovog malog stana di zivim sa spikom, u njemu je 10% kolekcija i onda ljudi razrogace oci kad vide to,a onda kad ih dovedem kod mene doma onda padnu u trans. Cak i najtvrdokornije odtvrdokornim da kleknu na koljena (u ,ovo zvuci pervert) i pocmu slagat npr. plasticne zivotinje (a ovo jos vise perv.) i vicu,s ovim smo se igraliiii,zakooon.

    vecinom ti ljudi koji mi govore protiv kupovine i nabave,kad vide sve na jednom mjestu kako to odrzavam pozele odmah da mi nabave,kupe ili poklone nesto za kolekciju.




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    sonjeckaDate: Thursday, 2010-11-11, 11:31 PM | Message # 4
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    uh,zaboravila sam kad napravimo totalni slom nad gostom;

    recimo netko pita:sto je ovo!

    onda ja odgovorim i tocno se u momentu pretjerivanja ponekad zaustavim da ne ubijem covjeka dosadnim infom,
    al tu uskace Špika koji fino u detalje krene od pocetka i ne propusta nista i to traje. NAocigled gost koluta ocima,zijeva, okrece glavu,trza se te salje vibru da ovaj prestane. Onda ja znam spiki govorit,OK,OK ne moras sve:D
    ili se to zna dogodit i obrnuto,da ja pretjerujem,a on me smiruje, zavisi kako je tko tog dana u raspolozenju, u svakom slucaju gosti nagrabuse pa ih ne vidimo po par mjeseci dok se ne oporave,ako se oprave onda su prosli inicijaciju za druzenje jer tko se igra vrijedi, a ko bjezi ne lezi:D




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/


    Message edited by sonjecka - Thursday, 2010-11-11, 11:33 PM
     
    papatazDate: Thursday, 2010-11-11, 11:37 PM | Message # 5
    Brzoprsti
    Group: Moderators
    Messages: 991
    Reputation: 34
    Status: Offline
    Hahaha, kad rece prodavnice s igrackama, najjace mi je kad meni pridje neka mama ili tetka, i kao: "Koji je dobar poklon za decaka od sedam godina koda ne vidjam bas precesto?" happy

    Valjda im ulivam poverenje jer vec znam napamet raspored svih prodavnica, i kad udjem znam tacno po sta sam dosao, i primecujem sta ima novo smile .

    Pre neki dan me neka muchenica tako pratila po celoj radnji sa punim rukama Bakugana, i kao: "U cemu je razlika izmedju ova dva i zasto je ovaj deset puta skuplji od drugog?"
    i ja kazem: "Zato gospodjo, sto je ovaj jeftini ljuta Kina!" ni ne misleci nista, kad pogledam prodavacicu koja me strelja pogledom kao: "Pusti me da valjam Kineze!" happy

    Sad necu ici tamo neko vreme smile

     
    sonjeckaDate: Thursday, 2010-11-11, 11:44 PM | Message # 6
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    hahahahahhahaha! tocno to, mi isto udjemo u ducan jer znamo di je sto i sto bi moglo otprilike doc,onda to ovako izgleda.

    smijemo se vec par dana,kako je prodavacicama deja vu, tipa zalomimo čošu iz turbo limaca prema one2playu ( na istom su katu u centru joker) i krenemo prema one2playu,ali identicni hod,identicne face sve isto i ualzimo u ducan (malo hororicno to izgleda kad se priblizavamo ulazu) i onda krenemo na glas, prvo pokemoni; jel doslo,jel doslo sto novoooo? JEeeeeee,dopunili su izbor figuraaa,UZIMAAAAAM SVEEE;SVEEEE. Onda grabim,odgurujem mame, evo ti lakat neces mi tog uzet. I onda,jel doslo stooo lega? NIJEEE, pih, sto jos imaaa,OOOO TMNT samooo 7 kn (1euro) i tako,svako dva dana.

    jednom nam se neka mama ko lignja zalijepila za ledja dok smo pregledavali kodove na onim lego minifigurama i cekala da joj nadjemo surfera,pa je prodavacica ispalila biggrin

    rekla sam spiki da bi bilo super da bi bilo super da nas zaposle kao ispitivace proizvoda,savjetnike pri kupnji i naravno da nas placaju u igrackama, jer sto ce nam novci necemo valjda jest. mmmm hrana, idem po burek,stara napravila biggrin :D biggrin




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    WatashiiiDate: Friday, 2010-11-12, 0:26 AM | Message # 7
    dežurni RPG & DnD radoholićar
    Group: Moderators
    Messages: 1209
    Reputation: 24
    Status: Offline
    A meni u sobu ljudi ne zalaze puno. Nedavno dok su snimali film je svako malo nekom neka polica odvlacila paznju al su se uglavnom pravili da nebuju sad o tome... Osim pola sata napucavanja nerfovima biggrin

    LagCity Network
     
    BegUltraDate: Monday, 2011-12-19, 10:43 PM | Message # 8
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 133
    Reputation: 8
    Status: Offline
    Ja ne mogu da naglabam o ovome, i meni se to naravno milion puta desava, ali ova tema je ocigledan dokaz ovoga: Stvarno je stetasto mi ne zivimo u jednom gradu, kolekcionari igracaka i ljubitelji starih crtaca, pa da se druzimo medjusobno i uzivamo u ovim objasnjavanjima nekome ko to zanima... umjesto sto nas okruzuju ljudi koji nas ne shvataju smile

    K A V A B U N G A
     
    Dread_lockDate: Monday, 2011-12-19, 10:46 PM | Message # 9
    Colonel general
    Group: Moderators
    Messages: 2464
    Reputation: 37
    Status: Offline
    Ali s druge strane, ovako 'razbacani' spašavamo igačke na buvljacima, preko oglasa.... a i to je nešto biggrin

    Message edited by Dread_lock - Monday, 2011-12-19, 10:47 PM
     
    BegUltraDate: Monday, 2011-12-19, 11:08 PM | Message # 10
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 133
    Reputation: 8
    Status: Offline
    Da, definitivno i to je nesto biggrin Samo steta sto nas malo moze reci da se druzi sa sebi slicnima... evo primjer sam ja, ovoliki grad a opet, ne poznajem jos nekog ko skuplja bilo koje figurice od ovih koje ja skupljam biggrin

    K A V A B U N G A
     
    amidalaDate: Monday, 2011-12-19, 11:10 PM | Message # 11
    Colonel general
    Group: Moderators
    Messages: 3195
    Reputation: 45
    Status: Offline
    ajde raspredili smo se nekako
    i da,ovako "pokrivamo" više buvljaka

    kad sam bila kod prije u rimu,vracamo se mi sa buvljaka i pita njen bivši šta smo kupili,a ona govori: "ova tina sve skuplja pa je svašta i kupila"
    to je valjda neka opća percepcija mene - "sve skuplja"
     
    Dread_lockDate: Monday, 2011-12-19, 11:54 PM | Message # 12
    Colonel general
    Group: Moderators
    Messages: 2464
    Reputation: 37
    Status: Offline
    dobro nije rekla da si sve kupila happy
     
    sonjeckaDate: Thursday, 2011-12-22, 8:57 PM | Message # 13
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    ja volim ovaj topic biggrin hvala papataz!

    i meni je ponekad zao sto nismo svi u istom gradu,al bojim se da onda ne bi bilo mozda forumlja da se vidjamo cesce i napricamo se
    uzivo. Ovako se dogovaramo,pokazujemo fotke i sl. NAravno, bio je pravi uzitak doci u zg nekidan i upoznati Born i Cool Tablesa uzivo biggrin




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    BegUltraDate: Friday, 2011-12-23, 1:08 PM | Message # 14
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 133
    Reputation: 8
    Status: Offline
    Cool Tablesa i ja znam uzivo, i samo da potvrdim da je stvarno uzitak bio, lik je stvarno extra. smile

    K A V A B U N G A
     
    papatazDate: Friday, 2011-12-23, 2:23 PM | Message # 15
    Brzoprsti
    Group: Moderators
    Messages: 991
    Reputation: 34
    Status: Offline
    Najjace je bilo kad je slomio moj sin nogu, i dolazi mu gomila drugara SA SVE UCITELJICOM u posetu.
    Kad vide uciteljica moju sobu, razveza se kako njen muz zkuplja Burago autice i kako se ponasa kao dete, i kako se menja s nekim doktorom, itd.... happy

    Bio je to vrhunac tog dana!
     
    Forum » Ostalo » Čakulanje » "Obican svet" i vase kolekcije
    • Page 1 of 2
    • 1
    • 2
    • »
    Search:

    Copyright MyCorp © 2024