.
Friday, 2024-03-29, 7:44 AM
Site menu

Login form

Search

Our poll
Podržavate li ideju stranice ?
Total of answers: 123

Site friends
  • Create a free website

  • Statistics

    [ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
    • Page 1 of 1
    • 1
    Forum moderator: sonjecka  
    Forum » Kockice » Vaše LEGO recenzije » 7327 Scorpion Pyramid - Recenzija
    7327 Scorpion Pyramid - Recenzija
    đžukelaDate: Saturday, 2011-05-07, 0:16 AM | Message # 1
    Pisača mašina
    Group: VIP
    Messages: 399
    Reputation: 36
    Status: Offline
    7327 Scorpion Pyramid
    godina izlaska 2011
    dijelova 770
    minifigova 7
    cijena oko 85eura

    evo napokon da predstavimo i najveći set iz nove faraon serije.
    kad su se pojavile prve slike novih "adventuresa" znao sam da piramidu moram imati u našoj kolekciji
    770 krasnih kockica (moglo je i više) u najdražoj nam kombinaciji 2 nijanse tan boje
    7 odličnih figova (opet moglo je i više)
    cool škorpion (već nakupih malo stado ovih legostvorenja) i najugodnije iznenađenje polutenkić
    veliki povratak reljefnog baseplatea i uvijek vjerne naljepnice s kojima su ovdje mrvicu pretjerali
    dosta sitnica, alata, novih naoružanja, nova mapa, 3 zmije, 3 mala škorpiona, sarkofag...
    4 forice..

    krenimo s kutijom

    odpozadi

    instrukcije

    minifigova 7 mogli su ubacit još koju, dobri dečki su ludnica (mehaničar no1), a ni zli nisu loši, faraon s 2lica, 1 leteći i 2 stražara s sfinga glavama

    meni najugodnije iznenađenje seta je vozilo - polugusjeničar - genijalan
    ne posjedujem puno vozila pa mi je ovo relativno novo i jako zanimljivo
    malo su ga jedino bedasto složili/smislili - kad ga guraš gusjenice malo grebu od trup al riješi se uz min korekcije


    mali prtljažni prostor za mapu il štogod drugo

    škorpion, ništa preludo, klasično slaganje ovih stvorenja, dosta dijelova ode u njega

    dark tan bejs, jako jako zamjeram naljepnice na njemu, pa mogli su udarit print ko i na svima prije angry
    inače predobar, obratiti pažnju kako su izbacili studove iz čoškova kako bi smanjili šanse za kidanje biggrin

    set bez figova, čudovišta i formule

    presušio bunar krije zmije..

    ..a prazna stara grobnica škorpione i zlato

    na ulazu u hram imamo 2 forice, prva je sa stepeništem koje se diže i krije škorpiona

    2 forica je s vratima koja se otvaraju vrtenjem zlatnih špiceva sa strana
    (naravno da je sve oslikano naljepnica)


    sa stražnje strane na katu imamo već puno puta viđenu foru s polugom koja se izvlači i padaju kamenčuge kroz otvor na stropu

    Added (2011-05-07, 0:16 Am)
    ---------------------------------------------
    sa desne bočne strane imamo grobnicu u kojoj se krije sarkofag
    stavi se dinamit na zid..

    ..povuče poluga prema nazad..

    ..i buum - zid je odvaljen i sarkofag je vani

    lijevo u prizemlju je nakakav grob/lijes s dijamantom
    (u pozadini se vidi mehanizam za otvaranje vrata)

    desno je faraonova zlatna zanaglavu na nekakvom stalku

    evo i jedna grupna

    zaključak - set je dobar s super raznolikim dijelovima, a nekako sam dojma da sam očekivao više
    ima tu forica al ništ ekstra, škorpion je složen klasika, premalo dijelova na piramidi, siromašan interijer, gradnja pomalo dosadna
    stvar spašavaju figurice i predobro vozilo s gusjenicama s kojima se susrećem prvi put
    naljepnice koje se lijepe na baseplate su ogoman minus

    ocijena 7/10

    Message edited by đžukela - Saturday, 2011-05-07, 0:24 AM
     
    WatashiiiDate: Saturday, 2011-05-07, 0:19 AM | Message # 2
    dežurni RPG & DnD radoholićar
    Group: Moderators
    Messages: 1209
    Reputation: 24
    Status: Offline
    Ajme zakona, pogotovo tajni prolaz i divovska shkorpija wacko

    LagCity Network
     
    oldtimerDate: Saturday, 2011-05-07, 7:02 AM | Message # 3
    Colonel general
    Group: VIP
    Messages: 2305
    Reputation: 28
    Status: Offline
    Dobra recenzija wink
     
    BountyHunterDate: Saturday, 2011-05-07, 8:21 AM | Message # 4
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 314
    Reputation: 18
    Status: Offline
    Set je po meni odličan jer se dobioje tone tan rickova, a to su meni jedni od najpotrebnijih.
    Set je kolko tolko bzvz, ali recenzija je super! biggrin


     
    Dread_lockDate: Saturday, 2011-05-07, 11:26 AM | Message # 5
    Colonel general
    Group: Moderators
    Messages: 2464
    Reputation: 37
    Status: Offline
    Bravo za recenziju!! applause
    Zanimljiv je set, al skroz bezveze šta se lijepe naljepnice.... cry
     
    MatejEmperorDate: Saturday, 2011-05-07, 1:37 PM | Message # 6
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 205
    Reputation: 14
    Status: Offline
    Pah, jako dobar rewiev.

    Inace, svatko se zali na te naljepnice, ali mi je puno bolje u nekim slucajevima dobiti "ciste" kockice koje nemaju printa na sebi jer ih poslije nigdje drugo nemozes iskoriti osim u takvoj temi. Sjecam se starih adventurersa, i te mi printane kockie zbilja znaju nekad ici na zivce... Set mi se ovako cini dosta cool, mozda ga nbekad i nabavim... biggrin


     
    đžukelaDate: Sunday, 2011-05-08, 8:32 AM | Message # 7
    Pisača mašina
    Group: VIP
    Messages: 399
    Reputation: 36
    Status: Offline
    hvala svima na pohvalama biggrin

    matej - prosjek "upropaštenih" kockica printom je negdje oko 2% što je zanemarivo malo
    ja sam kolekcionar a ne mocer pa mi set bez najla jako loše i tužno izgleda - moram ih aplicirati
    nišam baš siguran da ih printanje izađe skuplje od naljepnica, zna ko?

     
    oldtimerDate: Sunday, 2011-05-08, 8:46 AM | Message # 8
    Colonel general
    Group: VIP
    Messages: 2305
    Reputation: 28
    Status: Offline
    Quote (đžukela)
    nišam baš siguran da ih printanje izađe skuplje od naljepnica

    Po logici stvari printanje bi trebalo biti jeftinije od naljepnica
     
    sonjeckaDate: Sunday, 2011-05-08, 12:23 PM | Message # 9
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    BRAVO za recenziju. Ipak sam samo prije na nekim slikama mislila da piramida ima manje fora na pomicanje dok nisam vidila recenziju.
    Jest,malo izgleda prazno i nekako uvijek usporedjujem ovaj set s onim hramom iz indiane jones i vidim koliko je onaj bogatiji i nije puno vise skuplji iako je brendiran.Skorpion mi je totalno bezveze,mozda je djeci napet u igranju,ali ovako kad gledam kao AFOL sakupljac setova zakljucujem da su mi to uzaludno potrosene kocke,moglo se jos toga ugraditi u piramidu da bude masivnija i klaustrofobicnija ,kao sto to piramide i jesu. Ovako nekako imam dojam da piramida previse dise,a to nije dobro.
    Cak mi i vozilo naspram starih adventurersa izgleda oskudno,kao da mu fali jos samo malo djelova da ga se fino uoblici.
    No ono sto mi se uzasno svidja su mi naljepnice,ne naljepnice ko naljepnice nego ono sto prikazuju. Odlicna su mi ova glavna crna vrata. Stepenice do njih su bolje osmisljene nego u onom hramu indiane jones,svaki put kad cistim prasinu s njega razlete se stepenice na sve strane.
    Figovi su genijalni,zbog njih bi kupila ovaj set. A sarkofag je isto fora kad izleti.
    Sve u svemu,hvala na recenziji! Sad mi je dalo razmisljat dal ovo nabavit ili ne smile




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    đžukelaDate: Sunday, 2011-05-08, 4:07 PM | Message # 10
    Pisača mašina
    Group: VIP
    Messages: 399
    Reputation: 36
    Status: Offline
    ma set je generalno super, klinčijada ima masu toga za igranje i kombiniranje al da se štedilo - je!
    da se vratimo opet na te crne najle - neke su toliko sitne da stvarno moraš biti ekstra miran i staložen da ih naneseš na kockicu
    neznam kako to odrađuju klinci od 8god al brijem da bude i suza (možda to lego radi namjerno da bi privukao roditelje da pomognu djeci pa se matorci navuku happy )

    vozilo je predobro i totalna je fora što 2 figera sjednu jedan do drugog bez beda, neznam kakva su vozila u starim setovima - ako kažeš da su i bolja ajme majko - must haveee

     
    MatejEmperorDate: Sunday, 2011-05-08, 10:49 PM | Message # 11
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 205
    Reputation: 14
    Status: Offline
    Pa i u starim adventutrersima, kao i u Orinet expedtitonu, za sva vozila je postojao identican dio kakav postoji i na ovom ovdje vozilu, a to je ovaj dio gdje su stolice za vozaca i suvozaca.....

    A inace, meni ova auta nisu nista losija, samo sto i mene i sonjecku vuce neka nostalgija prema takvim starim vozilima jer su te kocke bile ZAKON. Meni ovaj autic ne izgleda los ovako, dapile...iako dosta vuce na onaj autic iz dragon fortressa (gusjenice), kao i citav set (stepeniste, raised baseplate, zamke na slicnim mjestima, blago...)


     
    sonjeckaDate: Monday, 2011-05-09, 1:59 PM | Message # 12
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    nekako mi ovaj prednji dio vozila previse trokutast,samo dvije tri kocke da su ga malo bolje oblikovale bio bi savrsen. Straznji dio je super masivan.



    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    krizaDate: Monday, 2011-05-09, 7:11 PM | Message # 13
    Trgovac Lego nekretninama
    Group: VIP
    Messages: 279
    Reputation: 11
    Status: Offline
    applause zzz

    odlazim.....:)
     
    SMEHDate: Wednesday, 2011-05-11, 0:54 AM | Message # 14
    LEGO recenzent
    Group: Users
    Messages: 246
    Reputation: 40
    Status: Offline
    Za recenziju applause applause applause
    A za set sad , jednostavno neznam sta reci... Dobar je, ne bih se puno bunio da ga imam, naprotiv. Ali jednostavno mi fali tu jos jedan isti takav set da piramidu zatvorim sa zadnje strane i to mi je zamjerka na ove kulise kojih je nazalost sve vise i vise u setovima. Ma imali su i prijasnji setovi tu manu, al mi nekako sad izrazenija (ili ja hocu mozda vise....joooj poceh sad govoriti ko oni tamo strucnjaci cool ). Naravno i neizbjezne naljepnice su tu koje isto tako ne mirisem (a najvise zato sto djeca imaju cudan poriv da ih skidaju happy i da oni onim malim spretnim prsticima sami lijepe na druge kockice). Figovi su dobri, ustvari ova "maskirana faraonska cudovista" su odlicna, a ovi ostali su dobri. Sarkofag za svaku pohvalu, triki otvaranje vrata mi se svidja, a i ostale finte nisu lose s tim da su mi auti iz prethodnih avantura bili bolji. I da malo kontriram Sonji, na Indijani su mi stepenice puno bolje kad se onako skrseda cikac nemoze da se popne uz njih. Jest da je u pravu da djeluju nervirajuce kad se brise prasina, ali smile . I da, skorpion mi je bas onako bezzze (isto ko u vikizima oni silni zmajevi, gdje je samo moorska neman imala smisla, bolje da su ugradili koju kocku vise u piramidu ili autic (ili avioncic napravili). No kako ja imam vise od 4 banke, a ovo je ipak pravljeno za klince (ciji mozak bog zna kako radi) tako i ove moje negativne komentarcice ne treba bas uzimati previse ozbiljno (zna lego sta radi dry ). I na kraju, ipak se nadam da ce ovaj set jednom uci u nasu kolekciju angel .


    http://www.brickset.com/search/?ownedBy=hrkica
     
    sonjeckaDate: Wednesday, 2011-05-11, 11:24 AM | Message # 15
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    tako je SMEH, nekako fali uvjerljivosti u setu,kad se sjetim prijasnjih cepelina,ludih i mastovitih vozila. no sto je tu je,ja bi ovaj set vrlo rado imala!

    Quote (SMEH)
    I da malo kontriram Sonji, na Indijani su mi stepenice puno bolje kad se onako skrseda cikac nemoze da se popne uz njih. Jest da je u pravu da djeluju nervirajuce kad se brise prasina

    hahahahahhaha,ma sve ok sto se tice igrivosti,zabavno je to,al vec po stoti put se moram saginjat,tratiz pod stolom sve stepenice kad se raspu,a tesko mi je to s godinama se sve vise debljam i crvenim kad cucenm biggrin Jos ce mi legici vratit kondiciju...




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    Forum » Kockice » Vaše LEGO recenzije » 7327 Scorpion Pyramid - Recenzija
    • Page 1 of 1
    • 1
    Search:

    Copyright MyCorp © 2024