.
Thursday, 2024-03-28, 6:07 PM
Site menu

Login form

Search

Our poll
Podržavate li ideju stranice ?
Total of answers: 123

Site friends
  • Create a free website

  • Statistics

    [ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
    • Page 1 of 1
    • 1
    Forum moderator: sonjecka  
    Forum » Kockice » Vaše LEGO recenzije » Black Pearl - 4184 - Recenzija
    Black Pearl - 4184 - Recenzija
    SMEHDate: Wednesday, 2012-01-04, 3:07 PM | Message # 1
    LEGO recenzent
    Group: Users
    Messages: 246
    Reputation: 40
    Status: Offline
    Set: 4184
    Tema: Pirates of the Caribbean
    Ime seta: Black Pearl
    Broj dijelova: 779
    Broj Minifigura: 6
    Cijena: 100-110 Eura (u BiH) surprised
    Godina: 2011, septembar
    Vrijeme sastavljanja: radi školskih i mojih obaveza vrijeme sastavljanja je bilo dvije sedmice (svaki dan pomalo a ja nisam aktivno učestvovao u sastavljanju angry , juniori su sami, uz pokoju kratku moju asistenciju sve odradili, sa posebnim akcentom da je tatina princeza slozila sama po uputstvu kesice 5 i 6) biggrin
    Vrijeme igranja: Neograničeno, naravno u kombinaciji sa drugim jedrenjacima smile

    Naš četvrti set karibljana. Na kupovinu smo dosta dugo čekali što zbog nedostatka vremena što zbog moje nove male “ucjene” junioru – ponovno sam mu rekao da ga on sam kupi kad uštedi dovoljno para (što je on uradio kao uostalom što je I Annu kupio, i to mi je posebno drago, vrijedno skupljao i skupio). Sad će vjerovatno skupljati za gospodare prstenova, a tata će u međuvremenu skupljati za Friends, Minifigures 6 i 7 itd.

    No da krenemo sa setom:

    1. Kutija

    Prednja i zadnja strana. Isto kao I na Anni na prednjoj strani odlična slika seta u gro planu a na zadnjoj set sa prikazanim svojim bogatstvima i tipično piratskim kičerajem. Kutija se otvara sa strana (zalijepljena trakama). Karton kutije besprijekoran i znatno tvrđi nego kod ostali setova (sve kutije POTC su od ovog kartona). Donju sliku ste već vidjeli, ali da bi bilo sve na jednom mjestu, evo još jednom.



    2. Sadržaj kutije:

    Kesice sa neplastičnim dijelovima i tvrdim zaštitnim kartonom-NEMA, velika zamjerka, jer kako vidite, uputstva su zgužvana - dvije knjižice - standardno dobre i jasne upute za sastavljanje; naljepnica; karta sa kodom za igricu NEMA, jedra zapakovana u poseban kartonski omot i poster (koji smo negdje zaturili, pa nema ni njegove slike.
    Kesice sa dijelovima, naravno numerisane radi lakšeg sastavljanja. Ukupan broj kesica je sedam (šest numerisanih i jedna sa jarbolima), te dijelovi trupa koji nisu u kesici, a ima ih pet, što je za četiri manje nego u Anni. Ukupan broj “poglavlja” u uputstvu za sastavljanje je šest.



    3. Kesica 1

    Već Potpuno gotov osnovni dio trupa sa pogledima odozgor i odozdol, sa pomičnim kormilom (malo drugačije nego na dva prethodna jedrenjaka), te sa pramcem. Inače, nešto nestandardno je da u prvoj kesici nisu sve minifigure, nego u svakoj po jedna. Naravno, mjesta za topove ima šest, a u setu su samo dva topa.





    4. Kesica 2

    Dogradnja stranica broda, pramčane ograde, prednjeg zida kabine, te prve dvije figure iz prve dvije kesice





    5. Kesica 3

    Kostur kapetanove kabine, sa zadnjim zidom, te još jednom figurom







    6. Kesica 4

    Završena kapetanova kabina, bočni zidovi i nadgranja palube na kabini





    7. Kesica 5,

    Gotova kabina sa zadnje i prednje strane, kormilo te najmanji jarbol.







    8. Kesica 6,

    Gotov model, sa zadnje strane nije ni približno upečatljiv kao Anna, ali nije ni loš, vide se konstrukcija bočnih zidova kabine i pramčana figura













    9. U svojoj novoj luci sa jaranima tongue , pogledi sprijeda, sa strane da se vidi i dužina (kratkoća), straga (gdje se naročito vidi siromaštvo seta na krmi u poređenju sa dva prethodnika), te pogled odozgor na palube







    Added (2012-01-04, 12:45 PM)
    ---------------------------------------------

    Added (2012-01-04, 3:07 PM)
    ---------------------------------------------


    Financijski izazov jeste ali je naročito kolekcionarski (gdje da čovjek ima Imperial i Annu a da ovo nema) a i igraći, za zaljubljenike Lega, posebno za kolekcionare Pirates tema.
    Ako se mene pita, ocjena bi mogla biti “skoro” pa deset ako se ne gledaju njegova dva prethodnika (ja sam opet naravno i suviše subjektivan kad je Lego u pitanju), a ako se upoređuje sa ova dva broda, onda bi maksimalna ocjena bila osam. Osim relativno malog broja kockica u setu osnovna mana modela je naravno broj isporučenih topova, i zgužvana uputstva. Ono što je meni jako privlačno (i izdvaja ga od kičeraja Anne i otmjenosti Imperiala) na ovom modelu je dominacija crne boje (ah, a ime mu je takvo), što mu svakako daje nekakvu notu više vrijednosti. Mislim, naravno ako broj kovanica u novčaniku u ova teška vremena to dozvoljava, da se zaista isplati imati ovu malu flotu.

    PS Ponovo izludih od stalnog editovanja kod postavljanja ovih dugačkih postova, samo edit pa dodaj dio teksta pa opet pa opet angry >( angry


    http://www.brickset.com/search/?ownedBy=hrkica

    Message edited by SMEH - Wednesday, 2012-01-04, 3:07 PM
     
    đžukelaDate: Wednesday, 2012-01-04, 8:16 PM | Message # 2
    Pisača mašina
    Group: VIP
    Messages: 399
    Reputation: 36
    Status: Offline
    super recenzija smehonja happy pohvale nasljednicima biggrin

    slažem se da je set za 8/10
    iako sam očekivao i manje od ovog seta opet nekako osvoji tom crnom bojom i jedrima
    slažem se za topove - nije im neka fora, samo 2, šta trebamo u idućem jedrenjaku očekivat 1 top... angry sad

    dodao bi i to da je konstrukcija jarbola identična kao kod ane što je dodatni minus, mogli su napravit drugačije majku mu ipak je to licencirana tema

    stvar donekle izvlače (kao puno puta do sada) sjajne figurice, iako se i njihov broj polako smanjuje što se brodina tiće...

    sve u svemu ok brod, 10puta bolji od ciglobradinog jedrenjaka koji pored ovih klasika izgleda kao isprdak cool

    nego SMEHovi jel ja to njušim prašinu na flagšipu?? šalji ga meni na free čišćenje tongue
     
    Dread_lockDate: Wednesday, 2012-01-04, 10:34 PM | Message # 3
    Colonel general
    Group: Moderators
    Messages: 2464
    Reputation: 37
    Status: Offline
    Odlična recenzija!

    A brod je surprised odličan, odličan.. mami na kupnju... sviđaju mi se minifigovi biggrin i ovi sitni detalji su mi odlični!!! smile smile
     
    amidalaDate: Wednesday, 2012-01-04, 10:40 PM | Message # 4
    Colonel general
    Group: Moderators
    Messages: 3195
    Reputation: 45
    Status: Offline
    Joj super!
    Kako ih je lipo vidit sva 3!!!!
     
    MatejEmperorDate: Thursday, 2012-01-05, 12:27 PM | Message # 5
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 205
    Reputation: 14
    Status: Offline
    Odlican rivju smehonja biggrin

    Set, pah... cetvorka s minusom.


     
    Forum » Kockice » Vaše LEGO recenzije » Black Pearl - 4184 - Recenzija
    • Page 1 of 1
    • 1
    Search:

    Copyright MyCorp © 2024