.
Tuesday, 2024-04-16, 7:35 PM
Site menu

Login form

Search

Our poll
Podržavate li ideju stranice ?
Total of answers: 123

Site friends
  • Create a free website

  • Statistics

    [ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
    • Page 1 of 1
    • 1
    Forum » Ostalo » Čakulanje » Pariz City Break (mini putopis o onome o cemu se ne prica)
    Pariz City Break
    sonjeckaDate: Sunday, 2011-05-01, 12:52 PM | Message # 1
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    Slijetanje u Pariz bilo je kao teleportacija.
    Noc prije nisam spavala uopce pa mi je pocetni obilazak grada gledan kroz autobus bio kao da gledam
    neki film,a napola spavam. Sto se tice orijentacije, bila je potpuno unistena tim kruzenjem autobusa.
    Prelijena sam bila izvuc kartu i pratit gdje se vozimo na karti jer sam samo u tom trenu zeljela KREVET!

    Vodic je obecao da cemo u 3 popodne dobiti malu pauzu za odmor i da se taj dan vracamo u centar. Pauza je trajala samo jedan sat,tako da nisam stigla zaspat pa sam bila ko nadrogirani zombi ostatak dana. Da ne spominjem ulazak u hotel koji je prefensi za nase standarde. Otvoris prozor,ugasi se klima,zatvoris prozor upali se klima. Sve na dugmice, svjetla na kartice, vodu u kadi smo jedva znali pokrenut...hebeXi balkanci biggrin
    pogled kroz spijunku (na vratima sobe ) na cistacicu koja mi oce svaki dan otet rucnike iz kupaone biggrin

    Da preskocim gluposti o hard core obilasku grada i gradjevina ,sve cu ubacit u dio panorame

    mislim da nema smisla stavljat fotke gradjevina,kad ima boljih fotki po netu biggrin
    kamen ko kamen,evo

    na svakom uglu mozete kupiti one divne privjeske na ajfelov toranj, hvala bogu to sam izbjegla iako su me ruzicaste varijante privlacile bas zbog te debilne ruzicaste:D
    Ma,najbolje se slikat ispred pravog tornja i to u pozi za pokazivanje unucima.

    a ovo je slikano u pokretu iz autobusa, samo za oldtimera biggrin

    bilo je tu i mat crnih ferarija,al ja bas ne volim fotkat kad negdje putujem biggrin

    bambi se naravno odmah pronasao,kakav je to grad bez bambija. Izlog disney shopa u Champs-Élysées

    vadjenje masti špiki smile U virgin storeu ima izlozeno bar 5-6 nintendo 3DS na kojima se moze igrati. Ja igrala,oci mi ispale!

    na svakom trgu malo cirkusa, s ovakivh u americkim krimi serijama otimaju djecu,ovdje su vec svu djecu oteli

    penjali se najranije do crkve Sacre C'ur, dusu sam ispustila, noge mi otpale,vene iskocile. tko je vidio nerda vodit tako visoko.

    e tu je ono marija magdalena iz filma da vincijev kod,E!

    Louvre je genijalan izvani i iznutra,karta kosta 9,5 eura,a vrijedi cijeli dan. Muzej je podjeljen na tri ulaza,no ako udjete na jedan ne morate se vracat opet do izlaza da bi usli u drugi vec je sve iznutra povezano.Ne smije se fotkat,no svi fotkaju sve. Kazne su 100 eura,ali nikog nisam vidjela da ga je oglobilo. Cijeli muzej je izljepljen strelicama do mona lise. Svi ,bas svi ulaze na ulaz do Mona Lise,sister i ja bile buntovne pa isle na obrnutu stranu,prvo do Egipta!

    Fora je sto je mcdonalds u centru Louvrea,tako da smo sjedili i jeli u dijelu gdje se krene prema egipatskim eksponatima. fora!
    uz happy meal francuzi dijele i vocni zdravi desert,dobili kiwi na stapicu biggrin

    evo i jedan klasicna tusristicka fotka, no odusevila me Notre-Dame. Nisam neki freak za crkve,al ova je nesto predobro i atmosfericno izvani i iznutra. Mislim da je previse utjecaja imao disneyjev crtic,pa sam pala na,naravno, gargoyle




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    sonjeckaDate: Sunday, 2011-05-01, 12:52 PM | Message # 2
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    Dok se ekipa penje da vidi panoramu s montparnassea, mene zanimaju neke prizemnije stvari. Najvise sto volim kad sma u gradu je sjesti na neko ofucano mjesto i promatrati zivot i ponasanje ljudi.

    Jardin du Luxembourg jer genijalan park, al bojim se tamo bit..patke su nadrkaXe i skoro velike kao jedrenjaci biggrin Ova patka je slikana tik prije nego mi je odgrizla zubima desnu ruku,sreca da sam ljevak!

    kad idete u pariz, tamo gdje cete najjeftinije proci jer Latinska cetvrt, 200 m od notre-dame katedrale. Tamo su one striparnice na striparnici, jeftina hrana,ducani... Vrlo zivopisno, hrpa restorana raznih zemalja,npr. turci vas dozivaju nargilama, talijani se deru na talijanski, indijci izbacili sarene stolove na cestu, kinezi imaju statue macaka koje pozdravljaju...

    naucili smo i franc. rijec. u metrou, Sortie = Izlaz , Gudin = izlaz za mene, pa kako su samo znali da ja dolazim biggrin

    i na kraju zasto se isplati otici u Pariz i sto se ne smije propustiti vidjeti!
    TO JE OVO!

    hrana - mcdonalds i dalje najisplativiji, dva menija kostaju koliko i jedan kolac u centru. Zena iz nase grupe se zeznila i nabilo joj cijenu kolaca 16 eura!
    prijevoz - metro, kupite karnet za 12 eura. Karnet je snop od 10 karata za podzemnu. Mozete se voziti 10 puta, jedna kartica vam vrijedi sve dok ne izadjete iz podzemne. Pazite na torbice, prvi dan je odmah zeni iz grupe u metrou zdrmnulo novcanik iz torbe,a da nije ni skuzila.
    ducani - latinska cetvrt ,ostalo su grozne kic suvenirnice koje vam podvaljuju nesto sto kosta 2 kn za 40 kn!
    ljudi - jako slicni nasem mentalitetu, nisu drski kao sto se govori,znaju engleski. Super su na ulici, svi,pa i stari djedice nose ogromne slusalice i pjevuce nasred ceste. Previse razlicitih rasa. Francuzi lokalci vecinom su neki boemi, crnci su vecinom poslovni ljudi, azijci i arapi se jos pokusavaju uklopit u vise slojeve drustva.
    cistoca - grad je u samom centu jos donekle i cist, sto je dalje to je sve prljavije, dosta smeca po cestama. kako kaze vodic,njima to ne smeta. Ne brinu se za gluposti,brz zivot, visok standard, ne stigne se bavit glupostima.




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    oldtimerDate: Sunday, 2011-05-01, 1:02 PM | Message # 3
    Colonel general
    Group: VIP
    Messages: 2305
    Reputation: 28
    Status: Offline
    Quote (sonjecka)
    a ovo je slikano u pokretu iz autobusa, samo za oldtimera

    wacko
     
    WatashiiiDate: Sunday, 2011-05-01, 1:12 PM | Message # 4
    dežurni RPG & DnD radoholićar
    Group: Moderators
    Messages: 1209
    Reputation: 24
    Status: Offline
    zakon sve skupa i fotki ima odlicnih, a nije sve tipicno "evo sada notre dame iz 30 kuteva, hura" surprised

    I virgin puran je do jaja biggrin


    LagCity Network
     
    krizaDate: Sunday, 2011-05-01, 6:01 PM | Message # 5
    Trgovac Lego nekretninama
    Group: VIP
    Messages: 279
    Reputation: 11
    Status: Offline
    nice applause

    kokoooooooddaaaakk


    odlazim.....:)
     
    đžukelaDate: Sunday, 2011-05-01, 9:56 PM | Message # 6
    Pisača mašina
    Group: VIP
    Messages: 399
    Reputation: 36
    Status: Offline
    suuper sonja biggrin svaka čast na trudu
    sad sam se sjetio da smo i mi bili u latino četvrti - naravno da nismo imali pojma gdje se nalazimo
    crkva notre dame je ostavila najjači dojam na mene, navodno stane 9000 ljudi na misu surprised

    evo i mog slikovitog doprinosa

     
    MatejEmperorDate: Sunday, 2011-05-01, 10:40 PM | Message # 7
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 205
    Reputation: 14
    Status: Offline
    cek.. Virgin, a oderana...? surprised

    lijepo, lijepo... I WANT TOO! cool


     
    sonjeckaDate: Sunday, 2011-05-01, 11:58 PM | Message # 8
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    hahah Rue de Belgrade biggrin

    e,da,zaboravila sam napomenut da prodaju puno filmova,al ono sto me nanerviralo je sto film koji je na franc. nema eng. titlove vec samo francuske. Tako da na kraju nisam kupila Gainsbourg film :/




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    Forum » Ostalo » Čakulanje » Pariz City Break (mini putopis o onome o cemu se ne prica)
    • Page 1 of 1
    • 1
    Search:

    Copyright MyCorp © 2024