.
Thursday, 2024-03-28, 2:56 PM
Site menu

Login form

Search

Our poll
Podržavate li ideju stranice ?
Total of answers: 123

Site friends
  • Create a free website

  • Statistics

    [ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
    • Page 1 of 1
    • 1
    Forum moderator: Dread_lock, amidala  
    Forum » Tiskovine » Knjige » Danica Rusjan
    Danica Rusjan
    sonjeckaDate: Sunday, 2011-12-04, 6:47 PM | Message # 1
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    Danica Rusjan (Gorizia, 1926.) pripada generaciji ilustratora koji su obilježili hrvatsku knjigu za djecu i slikovnicu u šezdesetim godinama prošloga stoljeća. Mnoge su generacije upravo na ilustracijama Danice Rusjan ušle u svijet najpoznatijih svjetskih i hrvatskih bajki kao i romana za djecu koji su danas klasici književnosti za djecu.
    Diplomirala je slikarstvo i grafiku na zagrebačkoj Akademiji likovnih umjetnosti. Nakon diplome bavi se isključivo ilustracijom za koju je dobila niz nagrada.
    Zanimljivost ove izložbe čine neobjavljene ilustracije koje još čekaju svoju slikovnicu.
    Likovi snjegovića i životinja karakteristični za njezin umjetnički rukopis, odišu ljupkošću s osjećajem mjere, potvrđuju poseban emocionalni slikaričin stav koji nikada ne prelazi u sladunjavost, već stvara bliskost između gledatelja i ilustracije.

    preneseno sa Knjižnice grada Zagreba

    Danica je ocrtala i moje djetinjstvo. Njene ilustracije kod mene su uvijek ostavljale neki gorak okus, graniče s nečim jezivim i necim snenim i mekanim. Koliko god mi sad stilski ne leži takva ilustracija, lijepo se podsjetit na neke naslovnice dječjeg časopisa Radost kojeg smo primali u školi. Danica se treba pamtit i češće spominjat. Jedva o njoj ima nešto na internetu. Nedavno mi je u ruke dosao velik lot Radost časopisa i ne vjerujem koliko je ta žena puno crtala. Ilustrirala je tolike slikovnice, ne zaboravimo i vecinu naslovnica za knjige biblioteke Vjeverica... Rispekt!







    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    amidalaDate: Sunday, 2011-12-04, 7:26 PM | Message # 2
    Colonel general
    Group: Moderators
    Messages: 3195
    Reputation: 45
    Status: Offline
    Ovu pisanku sam imala biggrin
     
    Dread_lockDate: Sunday, 2011-12-04, 8:57 PM | Message # 3
    Colonel general
    Group: Moderators
    Messages: 2464
    Reputation: 37
    Status: Offline
    nisan ovo znala, super! smile
     
    Forum » Tiskovine » Knjige » Danica Rusjan
    • Page 1 of 1
    • 1
    Search:

    Copyright MyCorp © 2024