.
Thursday, 2024-04-25, 5:06 AM
Site menu

Login form

Search

Our poll
Podržavate li ideju stranice ?
Total of answers: 123

Site friends
  • Create a free website

  • Statistics

    [ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
    Forum » Razne igracke » Razno » Plasticni Vojnici i Indijanci
    Plasticni Vojnici i Indijanci
    boyanmDate: Friday, 2012-02-17, 7:30 PM | Message # 46
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 94
    Reputation: 12
    Status: Offline
    @Bare: Pretpostavljam da si mislio na ove:



    Uploaded with ImageShack.us

    Izvini za kvalitet slike, slikao sam mobilnim, na brzinu. Inace, ovo je jadni ostatak moje nekada brojne kolekcije sad cry
    Inace, ovi kauboji i indijanci su mi do pojave mastersa bili omiljene igracke, dakle u prvoj polovini 80ih, kada sam imao 5-6 godina. Oldtimer kaze da su iz Nemacke, ja stvarno nisam siguran. Znam samo da su mogli da se kupe po robnim kucama i kioscima, pa sam mislio da su made in yu.
    Inace, imao sam ih preko 20. Uglavnom su pakovani kao diorame, secam se da sam imao indijansko selo koje je sadrzalo vigvam od platna, indijanca na konju i jednog bez konja, pa kociju sa dva konja i kaubojem koji ju je vozio, a imao sam i pakovanje u kome su bili po dva indijanca i kauboja + jos dva konja. Pakovanja su bila kartonska, braon boje, u uglu je pisalo west ili western, sa providnim cvrstim celofanom na prednjoj strani). Pakovanja se secam jer sam skoro video jednu moju staru sliku, kada sam imao tri-cetiri godine, gde sedim pored novogodisnje jelke i drzim pakovanje sa kocijom, a 4-pack se secam da sam ga dobio za polazak u zabaviste ili prvi razred osnovne, '85 ili '86, a secam se i gde je kupljen: na kiosku u centru Panceva, preko puta nekadasnjeg "Pelivana", ispred zgrade banke (ova poslednje sam napisao Ijaowoou, on zna gde je je to mesto :-) )
     
    BareDate: Friday, 2012-02-17, 7:43 PM | Message # 47
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 33
    Reputation: 6
    Status: Offline
    ha ha!!sumpora ti,pa to je to....!
    da da,kartonsko pakovanje svjetlo smedje-oker boje,sa providnim najlonom.i ja sam mislio da je made in yu.i ja sam imao indijsko selo i 4 kocije,i jos kojesta...he he...
    odkad to nisam vidio....eh.... smile
     
    boyanmDate: Friday, 2012-02-17, 8:28 PM | Message # 48
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 94
    Reputation: 12
    Status: Offline
    Sad bih se pojeo sto ih nisam bolje cuvao... angry
    Vecina mojih vintage igracaka, koje sam dobijao kao klinac su prilicno dobro ocuvane, a ovi kauboji i indijanci 90 odsto pogubljeni i osakaceni. Verovatno zato sto sam se njima najvise igrao happy , a i zato sto su bili prilicno krhki i sastavljeni iz malih delova koje je bilo lako pogubiti ili slomiti. A kao za inat, bas nikada i nigde na netu nisam video da neko prodaje ocuvane i zapakovane, samo ponegde jednu-dve figure u slicnom stanju kao moje...
     
    oldtimerDate: Friday, 2012-02-17, 8:40 PM | Message # 49
    Colonel general
    Group: VIP
    Messages: 2305
    Reputation: 28
    Status: Offline
    e baš fino da ste skužili koji su

    ja nisam na te mislio, kad malo bolje promislim ovi na koje sam mislio su bili oko 3 cm veličine i definitivno se nisu u jugi kupovali

    ove na slikama nisam nikada vidio, u to doba sam već imao druge godine i druge interese biggrin
     
    BornThisWayDate: Friday, 2012-02-17, 9:06 PM | Message # 50
    Colonel general
    Group: VIP
    Messages: 2010
    Reputation: 30
    Status: Offline
    Imam ja takva 2 konja,ali ne mogu slike pronaći wink
     
    boba_jagodaDate: Friday, 2012-02-17, 10:44 PM | Message # 51
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 106
    Reputation: 16
    Status: Offline
    Spremila na disk s foruma - posto su i meni bili omiljene igracke na koje sam potpuno zaboravila dok me tu niste podsjetili biggrin :


    http://www.brickset.com/search/?OwnedBy=boba_jagoda2
    http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=boba-jagoda
     
    boyanmDate: Friday, 2012-02-17, 11:50 PM | Message # 52
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 94
    Reputation: 12
    Status: Offline
    Fantasticno! smile Hvala ti mnogo za ove slike, predivno je videti gomilu ovih igracaka zajedno na jednom mestu. Secam se ovih kocija sa natpisom western karavan, tacno kao moje... smile smile smile
    Bas cu probati da nadjem onu sliku gde drzim zapakovanu kociju, izgleda da su male sanse da negde pronadjemo neku aktuelnu sliku originalnog pakovanja
     
    sonjeckaDate: Saturday, 2012-02-18, 12:57 PM | Message # 53
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    kako su odlicniii! super su mi ovi dodaci od tkanine u kanuu i kocije biggrin



    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    amidalaDate: Saturday, 2012-02-18, 1:21 PM | Message # 54
    Colonel general
    Group: Moderators
    Messages: 3195
    Reputation: 45
    Status: Offline
    baš dobro izgledaju
     
    BornThisWayDate: Monday, 2012-03-19, 1:54 PM | Message # 55
    Colonel general
    Group: VIP
    Messages: 2010
    Reputation: 30
    Status: Offline
    Super su!Bravo za slike! smile

    Added (2012-03-19, 1:54 PM)
    ---------------------------------------------
    Nekoliko jahača za moje neosedlane konje happy


    Uploaded with ImageShack.us

     
    Dread_lockDate: Wednesday, 2012-04-04, 11:05 AM | Message # 56
    Colonel general
    Group: Moderators
    Messages: 2464
    Reputation: 37
    Status: Offline
    Našla sam ovu sliku, jedna sakupljačica mijenja ove figurice
    https://picasaweb.google.com/1115615....3243138
     
    amidalaDate: Wednesday, 2012-04-04, 6:34 PM | Message # 57
    Colonel general
    Group: Moderators
    Messages: 3195
    Reputation: 45
    Status: Offline
    simpa su ovi u bojama
     
    sabamračniDate: Wednesday, 2012-04-25, 10:43 PM | Message # 58
    Novajlija
    Group: Users
    Messages: 4
    Reputation: 0
    Status: Offline
    pozdrav svima!
    noćas mi pade na pamet da ukucam u google nešto o svojim omiljenim igračkama i naiđem na ovaj vaš forum. ima nas, dakle, ''nenormalnih'' još i to me raduje.
    mislim da su ovi indijanci/kauboji proizvođeni (ipak) kod nas. mislim da je u pitanju bila neka fabrika iz rijeke. ne znam otkud mi to, ali mi u sjećanju ostala fantazija mene kao klinca kako radim u istoj ne bih li mogao imati pristup neograničenoj količini ''rezervnih dijelova'', jer je, kako mnogi već konstatiraše, najveći problem sa njima bilo to što su se lako gubili sitni dijelovi. ja sam najvolio pravit kombinacije pa ću, čim prije gledat da isfotkam nekoliko svojih ''preživjelih''. ako me sjećanje (opet) ne vara, trebalo bi da su ispod kreveta u kojem stara sada knjava (riječ je o ovim velikim, sa konjima i kanuima/kočijama)
    eto, za prvo javljanje... laka noć


    Message edited by sabamračni - Wednesday, 2012-04-25, 10:45 PM
     
    sonjeckaDate: Thursday, 2012-04-26, 0:40 AM | Message # 59
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    eto, a ja bas nedavno na buvljaku propustila tri ta kauboja jer je lik trazio malo vise para nego sto bi ja u tom trenu dala
    pa sam ih vratila na mjesto. Sad mi zao :/ uskoro stavljam slike nedavnog ulova!




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    sabamračniDate: Thursday, 2012-05-03, 12:22 PM | Message # 60
    Novajlija
    Group: Users
    Messages: 4
    Reputation: 0
    Status: Offline
    ja rekao doći sutra, a došao danas...
    k'o lala iz vica

    evo uspio sam ufotkati svoje uratke, ali sam ih prije toga morao malo dotjerati pošto su u međuvremenu oboljeli od njihovih hroničnih boljki: otpalih repova i sl.

    inače, ja sam sve svoje igračke ''prepravljao i popravljao'' po svojem tadašnjem ukusu, tako da ovo što vidite predstavlja moje intervencije na originalnu materiju.

    T.J. poslat ću fotke čim skužim kako se up-loaduju! može mala pomoć od iskusnijih članova? išao sam na ovu strelicu u desnom donjem uglu poruke, ali me vraća na početak stranice gdje ne vidim šta bi dalje trebalo raditi. glup sam


    Message edited by sabamračni - Thursday, 2012-05-03, 12:28 PM
     
    Forum » Razne igracke » Razno » Plasticni Vojnici i Indijanci
    Search:

    Copyright MyCorp © 2024