.
Friday, 2024-03-29, 1:02 AM
Site menu

Login form

Search

Our poll
Podržavate li ideju stranice ?
Total of answers: 123

Site friends
  • Create a free website

  • Statistics

    [ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
    Forum » Razne igracke » Razno » Makete
    Makete
    nonoDate: Sunday, 2011-07-17, 9:22 PM | Message # 61
    Lieutenant general
    Group: Admin
    Messages: 1573
    Reputation: 24
    Status: Offline
    volja, improvizacija i strpljenje ostalo dolazi samo po sebi

     
    sonjeckaDate: Sunday, 2011-07-17, 9:23 PM | Message # 62
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    vidim, ja sam kupila svu zivu opremu za modele dinica radit,raspitala se za najbolje boje i glinu i sve zivo saznala,al od ove vrucine ne mogu nista osim lezat i kraj sebe drzat najnovije igracke pa ih razgledavat.



    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    nonoDate: Sunday, 2011-07-17, 9:36 PM | Message # 63
    Lieutenant general
    Group: Admin
    Messages: 1573
    Reputation: 24
    Status: Offline
    jedno pravilo ti je kada nemaš volje i neda ti se nemoj, jel češ zbrzati nekaj skenj... i poslje ce ti biti žao, bolje ostraviti koji dan lufta pa onda kada stigne volja i motivacija ljepo živce odmarati radeci maketu

     
    sonjeckaDate: Sunday, 2011-07-17, 9:40 PM | Message # 64
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    Quote (nono)
    jedno pravilo ti je kada nemaš volje i neda ti se nemoj, jel češ zbrzati nekaj skenj


    o,da to mi pravilo vrijedi i za crtanje biggrin kad ti se neda,jednostavno ne ide i gotovo. jedva cekam da malo rashladi da mi se vrati volja za zivotom biggrin




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    nonoDate: Friday, 2011-07-22, 1:08 PM | Message # 65
    Lieutenant general
    Group: Admin
    Messages: 1573
    Reputation: 24
    Status: Offline
    Quote (oldtimer)
    hoćeš malo začađavit zidove iznutra i nanijeti šute i drvenarije na pod, ja se zezam s usisavanjem ali možda je malo prečisto za ruševin


    da ici ce šutr i drvene građe na pod, možda uleti i kakav komad namještaja


     
    oldtimerDate: Friday, 2011-07-22, 1:41 PM | Message # 66
    Colonel general
    Group: VIP
    Messages: 2305
    Reputation: 28
    Status: Offline
    Quote (nono)
    da ici ce šutr i drvene građe na pod, možda uleti i kakav komad namještaja

    super
     
    nonoDate: Tuesday, 2011-08-16, 6:31 PM | Message # 67
    Lieutenant general
    Group: Admin
    Messages: 1573
    Reputation: 24
    Status: Offline
    50% popusta radi toga kaj su kutije otvarane, svaka kutija kompletna biggrin





    ovo zanimljivo dobio dva broda umjesto jednoga, valjda prodavaci samo trpali u kutije, dobi se uz brod i ljepilo,kist i boja koja svijetli u mraku



     
    sonjeckaDate: Tuesday, 2011-08-16, 10:30 PM | Message # 68
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    kako mi je zakon ovaj brod biggrin predobro biggrin



    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    amidalaDate: Wednesday, 2011-08-17, 0:54 AM | Message # 69
    Colonel general
    Group: Moderators
    Messages: 3195
    Reputation: 45
    Status: Offline
    super!!!!
     
    SMEHDate: Tuesday, 2011-08-23, 0:33 AM | Message # 70
    LEGO recenzent
    Group: Users
    Messages: 246
    Reputation: 40
    Status: Offline
    Dugo me nije bilo na ovom topiku, a kako je stari "Razno" otisao u nepovrat, bit cu toliko "bezobrazan" da postavim ponovo ovdje slike dijelova i modela za nasu buducu maketu. No prije svega da pohvalim Nonu, prvo extra pohvala za onu srusenu kucaru (mada ja vise volim nesrusene stvari-valjda utjecaj '92-'95) i same nacine izrade, a bome i pohvala za extra ulova za avione i brod(ove). Kako sam i sam imao a i imam brod !!!!! Noni jedan savjet. Jedan uradi prema ovoj tvornickoj shemi farbanja (ustvari nefarbanja) pa da onako crn svijetli u mraku (za nas neznam da li jos svijetli jer je zapakovan negdje u vikendici sa ostalim brodovima, kamionima, avionima, autima itd), a za drugi probaj naci shemu bojenja iz nekih ranih sedamdesetih. Radi se o istom kalupu, samo se tada taj Revell model zvao "Peter Pan's pirate ship". Ovo ti govorim jer sam ga jos kao dijete imao, i bojio mi ga je moj tata, a ja sam lijepio dijelove (mislim da sam imao oko pet sest godina tada), a znam da je super model bio, pun raznih piratskih drecavih boja.
    Oldtimer, takodjer pohvala za tabelu sa razmjerama, ja bih nadodao samo da malo u vezi razmjera 1:87 kod zeljeznickog modelarstva. Tu postoji mala finta, a to je prava HO 1:87 i razmjera HO 1:100. U onoj prvoj su pravljeni vecina vagona i lokomotiva, a u onoj drugoj su neki putnicki vagoni, i to zato sto bi bili predugacki u zavojima u pravoj 1:87. Oni jesu i sirinom i visinom 1:87, ali su skraceni po duzini. No da ne davim vise o tome...
    Ostali....Sonja, Amidala, Matej a i drugi, pazite se sa ovim happy !!!! To vam govori ogromni Lego manijak (a svi znamo koja je zaraza Lego), a i covjek koji je svoju prvu Vollmer kucicu napravio sa cetiri i po godine, sastavio na stotine modela aviona (putnickih i borbenih), brodova (jedrenjaka, krstarica, nosaca aviona), helikoptera, auta, KAMIONA (ovo velikim slovima, jer su mi kamioni velika ljubav happy a i iz avatara se vidi da je ono "zena mog zivota"-doduse nije moja zena sad al sve druge uvjete ispunjava, hem dobro izgleda, hem mi se svidja a jos i vozi kamion happy ), maketa za skolu, profesionalnih maketa nekih za arhitektonske konkurse a i nekih koje sam dobro naplatio. Ova zaraza je jos gora od svega ovdje na forumu. Da nebi pomislili da vas ja tjeram od ovog, samo da kazem da jedva cekam da se na ovo navucete happy , jedino sto ce vam novcanici brzo "povuci" zrak, pa da nebi bilo kakvih problema poslije smile Nego evo i slikica, a ima ih......





    prava 1:87 kompozicija!





    Jedna kojoj mijenjam motor i cistim je..









    malo kamiona



    par kucica





    Napajanje















    Ima tog jos ali nije uslikano, pa kad doprem do modela i poslikam, postavim


    http://www.brickset.com/search/?ownedBy=hrkica

    Message edited by SMEH - Tuesday, 2011-08-23, 0:39 AM
     
    amidalaDate: Tuesday, 2011-08-23, 0:58 AM | Message # 71
    Colonel general
    Group: Moderators
    Messages: 3195
    Reputation: 45
    Status: Offline
    ajme kako je sve super
    oduševljena sam surprised
     
    nonoDate: Tuesday, 2011-08-23, 11:14 AM | Message # 72
    Lieutenant general
    Group: Admin
    Messages: 1573
    Reputation: 24
    Status: Offline
    SMEH, super da si imo volje opet nanovo postati slike. Volio bi i ja napraviti željezničku maketu ali one iziskuju dosta prostora, a sa dotičnime sam jako jako skučen.

    Brod se mora prefarbati sa night color bojom da svijetli u mraku, drugi cu baš probati ofartbati, samo koliko sam vidio sklapanje broda je prava muka, ili su rupe za utore premalene, pa stranice vire na sve strane van itd... veliki izazov.
    Ovo sam našo pod revel peter pan pirate ship





     
    SMEHDate: Tuesday, 2011-08-23, 12:08 PM | Message # 73
    LEGO recenzent
    Group: Users
    Messages: 246
    Reputation: 40
    Status: Offline
    E ovaj drugi, Jolly Roger, to je taj

    http://www.brickset.com/search/?ownedBy=hrkica
     
    nonoDate: Tuesday, 2011-08-23, 12:21 PM | Message # 74
    Lieutenant general
    Group: Admin
    Messages: 1573
    Reputation: 24
    Status: Offline
    oba su jolly roger, držat cu se ove slike



     
    sonjeckaDate: Tuesday, 2011-08-23, 3:29 PM | Message # 75
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    @smeh - ne brini se smeh za moju ovisnost, zasad je jos vruce da krenem u veliku rigoroznu čistku potkrovlja. Sve ce bit ok ako ne nadjem kutiju od frizidera punu do vrha tracnicama i vagonima. al mislim da nam je tonetko ukrao jer ju je moj stari trazio prije par godina i nije nasao. Davno smo radili preko cijele jedne prazne sobe maketu, dobro nije bas bila ko prava maketa,ali su se metri i metri tracnica ispreplitali s mostovima,stablima.... nikad prezalit to. Svejedno moram pobacat hrpu smeca iz potkrovlja da mogu poslozit sve kutije s ambalazom za igracke s kojojm ne znam gdje cu biggrin

    @nono - jedrenjaci su mi zakon, imam doma jedan jedrenjak sto ga je radio otac od frenda,bas prusio rucno svaki dio drva,al nije mi to bas nesto jer ne kuzim kako sve to zastitit od prasine ,a da ne stavljam pod stakleno zvono. Nekako mi se lakse nosit s lego jedrenjacima.




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    Forum » Razne igracke » Razno » Makete
    Search:

    Copyright MyCorp © 2024