.
Thursday, 2024-03-28, 5:56 PM
Site menu

Login form

Search

Our poll
Podržavate li ideju stranice ?
Total of answers: 123

Site friends
  • Create a free website

  • Statistics

    [ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
    • Page 1 of 1
    • 1
    Forum moderator: sonjecka  
    Forum » Kockice » Vaše LEGO recenzije » 4842 Hogwarts Castle - recenzija
    4842 Hogwarts Castle - recenzija
    đžukelaDate: Wednesday, 2010-12-29, 4:20 PM | Message # 1
    Pisača mašina
    Group: VIP
    Messages: 399
    Reputation: 36
    Status: Offline
    4842 Hogwarts Castle
    godina izlaska 2010.
    1228 dijelova
    11 minifigova
    cijena oko 900kn

    evo konačno sam se uhvatio obrade ovog krasnog seta - nema se vremena ni za lijek..
    kao prvo da se ispričam što će opisi biti šturi jerbo nikad nisam gledo film niti čitao knjigu tako da mi je znanje o malom čarobnjaku šturo - nikakvo
    set je sjajan i čim su izašle prve slike odmah sam znao da ga moram imati..
    gomila dijelova i prekrasne figure, trenutno najveći set novog HP
    nabavio sam ga preko BL za 100e bez kutije, ali novi dijelovi kompletan

    instrukcije za slaganje su u 3 knjižice što mi je malo bezveze, lakše bi bilo za nas kolekcionare da je jedna knjižica al ajd

    figurice su sjajne, printovi savršeni, one 2 leteće utvare mogu bez beda u fantasy castle temu zajedno s orcima happy , a herryjev nevidljivi plašt je ludnica

    dvorac je sagrađen iz 4 zasebna dijela koja se mogu razdvojiti i slagati po želji - dušu dalo za igranje smile


    pogled odostraga otkriva svu raskoš detalja ovog prekrasnog zdanja

    ulaz u dvorac i njegova bogata pozadina

    ovdje možemo vidjeti kakve sve sjajne stvarčice donosi ovaj set, kružne stepenice kriju zamku, a na katu čarobnjakov ured bez tajnice biggrin

    dvorana za klopanje i njena unutrašnjost, obratiti pozornost na luster koji mi je najdraži detalj ovod dijela


    visoki toranj sa svoje četiri etaže i njegova detaljna unutrašnjost

    izdvojio bi sobe za opuštanje uz novine, kip - koji je preodličan, i sove na tavanju i njihov nered cool

    četvrti dio bi bila nekakva kula s teleskopom na najvišljem dijelu

    i unutrašnjost s nekakvim vratima u prizemlju i policom za knjige s kliznim vratima koja je genijalna!!!

    evo kako to izgleda sve skupa u unutrašnjosti


    zaključak - definitivno ulazi u top10 mojih najdražih setova, iako nisam HP fan ovaj set je bezobrazno dobar i preporučujem ga svima.
    mane su jedino te glupe naljepnice na koje se svi lagano silom prilike navikavamo - ja sam sve bolji i bolji, i nedostatak baseplatea tj table na koju bi pričvrstili dvorac i figurice.
    cijena je također mrvicu previsoka al za prave lego frikove ne prestavlja neki problem.

    konačna ocijena 10/10 bez diskusije!!!!

    pozdrav i molio bi moderatoricu da slobodno doda svoje slike i impresije!!

     
    sonjeckaDate: Wednesday, 2010-12-29, 9:58 PM | Message # 2
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    super super super recenzija!
    ja se jos uvijek suzdrzavam otvoriti ga,mozda nakon sto pogledam film i uzivim se.
    Ili za Novu godinu da je ucinim posebnom jer nemam neke lude planove.
    NEkako mi ga je zao sad otvarat dok se nisam izgustala od Bozicnih poklona. KAd krene susa onda ce on doc na red.
    Supe rsu fotke,sad sam se jos vise nabrijala.

    sto se tice cijene mene je kostalo 1050 s tim da sam dala neke bodove pa sam dobila 5% popusta i doslo me 996 kn smile

    imam i ja prigovore na te instrukcije,idu mi na zivce sto ne stave malo cvrsce korice da ne budu tako njezne. Samo sto bi tezina korica povecala i tezinu seta ako je narucujes preko neta.

    nalje su mi podnosljive ako su zalipljene na jednoj kocki,a kosa mi se dize od naljepnica koje su zalipnjene preko tri kocke pa se sve izvija i savija. Jedino sto ne mogu prigovorit je kvaliteta nalja,evo ja sam dobila kocke stare 10 godina i vise i odlijepila i ponovo zalijepila nalju i ko novo.mogu se po nekoliko puta ljepit.

    JA sam inace fan harry pottera samo u domeni kocaka,figurica, filmova i TGC karata. Knjige nisam imala zivaca citat,smao prve dvije. Nekako mi se neda gubit previse vremena,film je taman 2 h koncentracije, onoliko koliko se na to isplati trosit smile

    moderatorica ce ako se necim odusevi ,siguno nekim malim detaljem,takodjer fotkat ,al kako zasad vidi nema potrebe jer si izvrsno obavio posao biggrin




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    SMEHDate: Thursday, 2010-12-30, 0:20 AM | Message # 3
    LEGO recenzent
    Group: Users
    Messages: 246
    Reputation: 40
    Status: Offline
    Mislim da ce bitka za dvorac biti vrhunac HP serije, no o tom iza premijere drugog dijela sedmog nastavka filma (cini mi se da je premijera sredinom sedmog mjeseca. Inace, kako raspolazem sa nekim informacijama, ova serija je tek sa prikazivanjem filma dobila punu prodajnu snagu, valjda se raja napalila poslije filma koji je odlican. Samo da kazem da sam sve knjige procitao (kao i junior koji ima devet godina, koji ih je svih sedam progutao preko ljetnog raspusta). Dzukac, sve pohvale za recenziju, sad bar znam sta cemo sastavljati preko zimskog raspusta (da, nevjerovatno ali istinito, iako smo ga kupili jos pocetkom osmog mjeseca, jos ga nismo sastavili).

    http://www.brickset.com/search/?ownedBy=hrkica
     
    sonjeckaDate: Thursday, 2010-12-30, 1:24 AM | Message # 4
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    mislim da harry potter setovi najvise privlace fanove zbog tog nakrcanog gradjenja seta,tj. uvijek je sve puno detalja koji su drugacijih boja nego u svim drugim setovima. O,kako bi volila da ponove sve one stare setove sa sobama.
    Cekamo onda tu bitku za dvorac, iako bi vrlo rado imala i Diagon Alley,no o toj cijeni ne zelim ni razmisljat.
    Kad su nam fino vratili HP mozda je na redu i Fabuland smile




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    đžukelaDate: Thursday, 2010-12-30, 3:27 PM | Message # 5
    Pisača mašina
    Group: VIP
    Messages: 399
    Reputation: 36
    Status: Offline
    i mene su HP setovi osvojili svojom raznolikošću i detaljima u ludim bojama + sjajni figovi.
    nekako sam protiv lego auta, vlakića, kočija tj. vozila - dok su mi setovi lokacija zakon! tipa kućice, kolibe, otočići, dvorci, kule.. e na to sam jaako slab

    već sam počeo skupljat u kasicu još od sredine prosinca za taj ekskluzivni HP, biće cijena oko 1500kn(200e) ziher sad

    smeh i sonja - uživajte u slaganju ovog remek dijela, kontam da i ja svog rastavim i ponovo složim iz gušta happy

     
    BananaDate: Friday, 2010-12-31, 9:28 AM | Message # 6
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 50
    Reputation: 5
    Status: Offline
    cool review, samo prepostavljam da nisi gledao film.... biggrin

    "May the Force be with you!"
     
    sonjeckaDate: Friday, 2010-12-31, 3:02 PM | Message # 7
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    tako i ja,ne volim bas vozila,al ajd ako ih dobijem u lotu drago mi je,al vise volim kao sto si rekao neke atmosfericne lokacije,interijere i sl.

    jos ga cuvam,odustajem za slaganje u NOvoj,ostavljam ga do vremena kad pogledam film. Jucer mi je stiglo jos 40-ak novih setova pa sam jos u poslu sa sortiranjem svega toga smile




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    đžukelaDate: Friday, 2010-12-31, 9:13 PM | Message # 8
    Pisača mašina
    Group: VIP
    Messages: 399
    Reputation: 36
    Status: Offline
    Quote (Banana)
    cool review, samo prepostavljam da nisi gledao film.... biggrin

    niti gledo film niti čito knjige cool od likova znam samo herija, nebi ni njega znao da nisam u legu biggrin

     
    sonjeckaDate: Wednesday, 2011-01-19, 9:45 PM | Message # 9
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    evo jos par detaljcica koji su mi predivni i samo u ovom setu koliko znam

    ovako izgleda sve kad se povadi iz kutije, urnebes...sreca da postoje brojevi iz kesica jer se ne bi znalo odakle krenut biggrin

    detalj novina na kojem stvarno sve pise biggrin Povecalom se naslove moze prouciti do najmanjeg slovca

    ova mapa ima takodjer sitna sitna slova,ali i njih se moze iscitati,jaako dobar print

    jos jedne rare novine,eto na takve detalje ja padam u setu od 1000 kn biggrin

    steta sto su naljepnice,ali svejedno su mi preslatke (a preslatko mi je odurna rijec)

    aww drzi misa

    ne vidi se na prvu,ali kad se zaviri ispod pokretnih stepenica mozemo vidjeti ovo biggrin

    ostalo ne treba nista dodavati ,đukela je savrseno obavio posao!




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    amidalaDate: Wednesday, 2011-01-19, 11:06 PM | Message # 10
    Colonel general
    Group: Moderators
    Messages: 3195
    Reputation: 45
    Status: Offline
    plašt je stvarno cool!!!!!
     
    sonjeckaDate: Friday, 2011-03-11, 2:12 AM | Message # 11
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    ja se jucer malo igrala sa dvorcem. Ne znam zasto al uvijek kad mu preslagujem kule pjevam film u stihovima biggrin



    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    ReaperDate: Sunday, 2011-03-13, 11:11 PM | Message # 12
    Pisača mašina
    Group: Moderators
    Messages: 270
    Reputation: 9
    Status: Offline
    Evo tek sam sada naletio na ovu recenziju, i moram priznat da mi zbog ovakvih setova dođe da počnem kupovat lego kocke
    Btw.,odlična recenzija.....
     
    Forum » Kockice » Vaše LEGO recenzije » 4842 Hogwarts Castle - recenzija
    • Page 1 of 1
    • 1
    Search:

    Copyright MyCorp © 2024