.
Friday, 2024-03-29, 11:13 AM
Site menu

Login form

Search

Our poll
Podržavate li ideju stranice ?
Total of answers: 123

Site friends
  • Create a free website

  • Statistics

    [ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
    • Page 1 of 1
    • 1
    Forum moderator: sonjecka  
    Forum » Kockice » Vaše LEGO recenzije » 10217 Harry Potter Diagon Alley - Recenzija (Zakutna ulica)
    10217 Harry Potter Diagon Alley - Recenzija
    SMEHDate: Monday, 2011-05-02, 10:02 AM | Message # 1
    LEGO recenzent
    Group: Users
    Messages: 246
    Reputation: 40
    Status: Offline
    Moja prva recenzija, pa muško happy happy
    Sve u svemu set vrijedi imati, gomila kockica (često je korišteno više manjih nego jedna sama kockica iste namjene te je stoga i povećan broj dijelova u setu), gomila korisnih kockica, puno figura, četiri sove, šišmiš (mislim da bi ih trebalo biti više), pacov, te sam mišljenja da u Lego kategoriji i nije tako skup ( cool ) iako mi se čini da bi sa dvostrukim ovim setom to bilo puno bolje. Zgrade uopće nisu tako velike, jedino se banka sa svojim zatvaranjem moze čak i veličinom porediti sa kučicama u MMV, a pogotovo mi sve izgleda sitno u poredjenju sa Imperial Armadom koja je ogrooomna. Ipak, uz male zamjerke, prije svega treba biti svjestan da je ovo igračka (sad bi me "profiji" naružili angry ), ali igračka koja sigurno neće razočarati nijednog svog vlasnika, bilo da on ima 7 ili 77 godina, bilo da je pročitao knjigu (ja opet preporučam da se to uradi) ili ne.
    No krenimo redom....

    Cijena u BiH je 340 do 350 KM ili 170 do 180 Eura, ako je kakvo sniženje tim bolje wink , s tim da u BiH Exclusive setovi imaju manju maržu nego drugi Lego setovi.

    Sadržaj kutije:
    1977 dijelova,
    12 figura,
    Četrdesetak extra dijelova,
    3 knjižice sa uputstvima (upakovane u kesicu sa tvrdim kartonom da se ne gužvaju).

    Broj kesica u kutiji je 16 i sve su numerisane brojevima od 1 do 3.
    Svakom uputstvu (zgradi) pripada odgovarajuci broj.
    Uputa 1, 5 kesica; uputa 2, 4 kesice; uputa 3, 7 kesica

    Jedan listić sa naljepnicama (naljepnice me inače vade iz cipela sad , i mislim da je kompanija bar za ovaj set mogla da printa direktno na kockice, no šta je tu je)

    Added (2011-05-02, 10:01 Am)
    ---------------------------------------------
    Zgrade:

    1. Olivanderova radnja sa čarobnim štapićima.
    Interesantna kombinacija boja (bež, tamno plava, ova nijansa zelene i crna). Gomila prozora, dobra rješenja za nepravilne kutove, zatim prateći detalji kao ova polica za šešire ili stalak za sove. Bandere sa žaruljama su mrak. Zanimljivo rješene merdevine, čarobni radni stol sa naravno precizno odštampanom pločicom (novine). Od figura tu su nam Ollivander, Hermione i najmlađi od crvenokose familije Weasley, Ron (inače budući muž dotične dame).
    Set sa dosta detalja i dosta sitnih dijelova a trebalo mi je cca 2 sata da ga sastavim.

    Added (2011-05-02, 10:02 Am)
    ---------------------------------------------
    2. Prodavnica Borgins and Burkes - čini mi se da se oni malo bave zakulisno i crnom magijom, a i da prodaju kojekakve triki igračke za neslane šale (ipak je prošlo 8 godina od kada sam tu knjigu pročitao pa ću provjeriti i ispraviti).
    Figure su Fenrir Greyback, Lucius Malfoy (inače otac Draco-a) koji je smrtonoša (slijedbenik Lorda Voldemorta najcrnjeg čarobnjaka u cijeloj priči, koji je ubio Harrijeve roditelje itd.) te stoga ima dvije face kosu i crnu kukuljaču, zatim starija braća Weasley (potpuno iste figure sa dva lica, samo što jedno pripada Fredu a drugo Georgu-inaće set 4840 Žthe Burrow je njihov dom) te jedan kostur koji stoji u izlogu. Zgrada crno-zelena kombinacija, interesantan je kamin koji je ujedno i tajni prolaz a okreće se pomoću dimnjaka. Rješenje lučnog krova je oufff, a i on se otvara. Također gomila prozora i korisnih kockica. Također cca dva sata sastavljanja.

    Ovdje se desno vidi kamin koji se okreće, i u njemu Malfoy

    Added (2011-05-02, 10:02 Am)
    ---------------------------------------------
    3. Gringotts Bank, čarobnjačka banka gdje se čuvaju galeoni i ostale vrijednosti čarobnog svijeta. „Kažu“ da je to poslije Hogwartsa najčuvanija i najsigurnija zgrada u magičnom svijetu (možda čak sigurnija i od Ministarstva magije, a čuvaju je i u njoj rade Goblini.
    Figure u ovom dijelu su Harry Potter, dva goblina (uposlenici banke-sad nesto kontam, možda sam i ja Goblin, ali toga nisam svjestan), te Hagrid, dobroćudni div koji je povremeno i profesor u Hogwartsu, te predaje predmet o čudnim stvorenjima. Zgrada banke je definitivno najbolja u ovom setu. Jednostavno, teško je objasniti zašto, ali je najbolja (možda što ju je moguće zatvoriti. Preovladava bijela boja, ima prizemlje i sprat, sa veoma dobro rješenim stubovima (i kapitelima), mnoštvom prozora, trezorom unutra, slikama prijašnjih „guvernera“ banke na zidovima, pisačim stolom za Goblina i mraaak lusterom, te krovom koji je moguće otvoriti. Sastavljanje je trajalo skoro tri sata.
    Ma moglo je to sa sastavljanjem vjerovatno i brže, ali sam čejfio...

    Sklopljena naprijed
    http://img251.imageshack.us/img251/8759/27901729.jpg

    Sklopljena nazad

    I konačno, slika koju već svi znamo sa svim zgradama zajedno (doduse ova je na našem stolu pa je malo vrijednija biggrin )



    http://www.brickset.com/search/?ownedBy=hrkica
     
    krizaDate: Monday, 2011-05-02, 10:58 AM | Message # 2
    Trgovac Lego nekretninama
    Group: VIP
    Messages: 279
    Reputation: 11
    Status: Offline
    bravo SMEH ,prvo pa muško!! applause

    odlazim.....:)
     
    oldtimerDate: Monday, 2011-05-02, 11:41 AM | Message # 3
    Colonel general
    Group: VIP
    Messages: 2305
    Reputation: 28
    Status: Offline
    Bravo Smeh!
     
    MatejEmperorDate: Monday, 2011-05-02, 1:15 PM | Message # 4
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 205
    Reputation: 14
    Status: Offline
    genijalno...

    Ovo je jedini exclusive set koji me osvojio cim sam ga pogledao, iako si ti spomenuo armada flagship i MMV, ali ovo je VRH... jednostavno odlican set, i lijepo recenziran...

    P.S. Haris i hermiona su ipak pobjegli iz Gringottsa, pa... biggrin


     
    đžukelaDate: Monday, 2011-05-02, 2:03 PM | Message # 5
    Pisača mašina
    Group: VIP
    Messages: 399
    Reputation: 36
    Status: Offline
    pohvale i od mene happy

    koliko tu ima svega korisnog i zanimljivog, ajmeee

    malo si nas uplašio konstatacijom da su zgrade manje od kuća u mmv, ovako na slikama baca da su odprilike iste veličine

     
    BountyHunterDate: Monday, 2011-05-02, 5:54 PM | Message # 6
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 314
    Reputation: 18
    Status: Offline
    happy legićno je!

     
    nonoDate: Monday, 2011-05-02, 11:04 PM | Message # 7
    Lieutenant general
    Group: Admin
    Messages: 1573
    Reputation: 24
    Status: Offline
    jel more na početnu stranu ??

     
    sonjeckaDate: Wednesday, 2011-05-04, 0:44 AM | Message # 8
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    Quote (SMEH)
    3 knjižice sa uputstvima (upakovane u kesicu sa tvrdim kartonom da se ne gužvaju).

    o napokon, ja cekam kad se ce sjetiti da stave bar srednje debele korice na nacrte. Nervira me sto mi se svaki put naguzvaju u kutiji.

    Set je divan,divna je i recenzija. Nisam namjerno htjela jucer umorna citat nego danas s uzivanjem dok jedem cokoladu i pijem sokic ispred ekrana. Oci sam zaljepila na ekran, bude li mi set pri ruci i visak novaca sigurno cu ga uzet. Sigurno lijepo figura uz dvorac.

    Kako bi ja malo i grintala set po meni ima i nekih nedostataka s obzirom da je tako ekskluzivan.
    Set izgleda kao nekakva kulisa za film, presavrsen je s prednje strane (pogotovo na kutiji), banka san snova s ovim inovativnim nakrivljenim stupovima.
    No, sama banka iznutra i nije nesto, nisu to dobro rjesili,prazna je kao da fali jos dosta toga, sitnicica. Znam da mora bit prazna ,monumentalna s akcentom na trezor,al nesto je ipak trebalo bit unutra inovativnije.

    Radnja sa stapicima je divna, najezi me sama pomisao da takav ducan negdje u masti postoji.
    No i on mi se nekako cini mrvu "obican" iznutra, da je ovo osmisljeno u doba starih HP setova sigurno bi bilo prepunjeno sitnicama
    koje su osmisljene samo HP setove (koliko je samo posebnih sitnica i boja bilo u ovom malom setu http://www.brickset.com/detail/?Set=4723-1 ,pa zar jedan ovakav ekskluzivni set ne zasluzuje duplo vise?). Da su ubacili hrpu sarenih sitnica takav set bi napokon bio savrseno uravnotezen, bio bi estetski savrsen izvani, a iznutra bi dobio puninu u sitnicama i igrivosti. Nekako mi se cini da u zadnje vrijeme vise paznje posvecuju estetici i nijansama realisticnih boja nego onom slatkom dijelu gdje u tajnim pretincima otkrivamo raritetne djelove s carobnim printovima, raznolike posude za napitke i sl. A da bi opravdali igrivost,stalno ponavljaju iste zamke, dosadili su mi pomalo... mozda me to otjera od kupnje setova pa se posvetim samo sitnicama na BL.

    Prodavaonica B&B
    lijepo i mracno osmisljeno. Svidja mi se sve ono sto si napisao. Predivno izgleda iako i ona iznutra malo "preobicna" i prazna.
    Svejedno koliko god pisala o nedostacima jako bi se voljela docepati ovog seta. Minifigovi su super i ima ih hrpetina, racunajuci i kosture.




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    Forum » Kockice » Vaše LEGO recenzije » 10217 Harry Potter Diagon Alley - Recenzija (Zakutna ulica)
    • Page 1 of 1
    • 1
    Search:

    Copyright MyCorp © 2024