.
Thursday, 2024-04-18, 3:30 PM
Site menu

Login form

Search

Our poll
Podržavate li ideju stranice ?
Total of answers: 123

Site friends
  • Create a free website

  • Statistics

    [ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
    • Page 1 of 1
    • 1
    Forum moderator: sonjecka  
    Forum » Kockice » Vaše LEGO recenzije » Queen Anne’s Revenge - 4195 - Recenzija
    Queen Anne’s Revenge - 4195 - Recenzija
    SMEHDate: Monday, 2011-07-25, 12:47 PM | Message # 1
    LEGO recenzent
    Group: Users
    Messages: 246
    Reputation: 40
    Status: Offline
    Set: 4195
    Tema: Pirates of the Caribbean
    Ime seta: Queen Anne’s Revenge
    Broj dijelova: 1054
    Broj Minifigura: 9
    Cijena: 130-140 Eura (u BiH) surprised
    Godina: 2011, mart-april
    Vrijeme sastavljanja: 3 sata (nisam aktivno učestvovao u sastavljanju angry , junior je sam, uz pokoju kratku pauzu sve odradio) biggrin
    Vrijeme igranja: Neograničeno, pogotovo u kombinaciji sa drugim jedrenjacima i piratima smile

    Pirati, i to licencirani, jedna od najskupljih, ako ne i najskuplja tema do sada koja je izašla iz nama omiljene tvornice. Ovo nam je treći set ovih karibljana (imamo 4181 i 4191 do sad) a nestrpljivo čekamo da u desetom mjesecu dodamo još jedan jedrenjak u našu pomorsku flotu wink . Na kupovinu smo dosta dugo čekali što zbog nedostatka vremena (a vrijeme je novac), što zbog male moje “ucjene” junioru - rekao sam mu da ga on sam kupi kad uštedi dovoljno para (što je on uradio i to mi je posebno drago, a "jado" je od svih praznika i prolaska u školi (odlikaš, naravno, čak i javno pohvaljen u školi - da se i ja pohvalim), itd, vrijedno skupljao i skupio). Možda bi ga i koji dan ranije kupili ali su svi bili rasprodani, a ovo je iz nove “friške” isporuke happy .

    No da krenem sa opisom seta:

    1. Kutija

    Prednja i zadnja strana. Na prednjoj strani odlična slika seta u gro planu a na zadnjoj set sa prikazanim svojim bogatstvima i tipično piratskim kičerajem. Kutija se otvara sa strana (zalijepljena trakama), te kao takva, nama pomalo neupotrbljiva za daljnje namjene (više volim kad se klasično otvara poklopac - onda možemo u nju slagati sve i svašta, a ovako je to nemoguće). Karton kutije besprijekoran i znatno tvrđi nego kod ostali setova (sve kutije POTC su od ovog kartona).





    2. Sadržaj kutije:

    Kesica sa neplastičnim dijelovima i tvrdim zaštitnim kartonom, u kojoj su uputstva - dvije knjižice - standardno dobra i jasna za sastavljanje; naljepnice koje nisu i ne mogu u ovom setu biti zgužvane ili oštećene (kao u Millennium Falconu); karta sa kodom za igricu na Webu (iskreno, veze nemam za šta je), jedra zapakovana u poseban kartonski omot i poster dimenzije cca A1.
    Kesice sa dijelovima, naravno numerisane radi lakšeg sastavljanja. Ukupan broj kesica je devet (sedam numerisanih, jedna sa jarbolima i jedna uputama), te dijelovi trupa koji nisu u kesici, a ima ih devet (važno za reći, središnji dio trupa 95227, Boat Hull Large Middle 8 x 16 x 2 1/3 with 5 Holes, je novi dio u Lego paleti, ustvari razlikuje se od dosadašnjeg što sa donje strane nema mjesta za spojne kocke 2*4, nego se spaja pinovima). Ukupan broj “poglavlja” u uputstvu za sastavljanje je sedam.

    [img] http://img580.imageshack.us/img580/911/76133949.jpg [/img]

    3. Kesica 1

    Kapetanov stol, bure sa dvije flaše u kojima je najvjerovatnije rum, topovi (standardni nedostatak topova kod jedrenjaka, te možda najveća a možda i jedina zamjerka ovom setu – upotrebljivih otvora za topove ima šest, a cicije daju samo tri komada) i minifigovi: Angelica, Blackbeard, Jack Sparrow, Cook, Gunner Zombie, Quartermaster Zombie, Yeoman Zombie i dva kostura



    4. Kesica 2

    Već gotov osnovni dio trupa, sa pomičnim kormilom (slično kao na Imperial Flagship), te sa pramcem







    5. Kesica 3

    Potpuno gotov osnovni dio trupa sa pogledima odozgor i odozdol (ovdje se vide donji dijelovi središnjih elemenata trupa, tj njihova različitost od starih)





    6. Kesica 4

    Trup sa nakićenim ogradama, te na prednjem kosom jarbolu interesantna boja kostura





    7. Kesica 5

    Početak gradnje brodskih kabina



    8. Kesica 6,

    Gotove kabine sa zadnje i prednje strane. Prozori na zadnjoj strani, iako sa naljepnicama, izgledaju baš onako cool happy





    9. Kesica 7,

    Gotov model, sa zadnje strane još jedan upečatljiv dio pored prozora, ovaj veliki fenjer, jedra bordo boje, prednje vrlo interesantnog kačenja sa špagicama





    Added (2011-07-25, 12:47 PM)
    ---------------------------------------------
    10. U svojoj luci sa kompanjonom tongue





    Pravi financijski izazov ali i graditeljski i kolekcionarski a i igraći, za zaljubljenike Lega, posebno za kolekcionare Pirates tema, naravno u skladu sa raspoloživim brojem novčanica.
    Ako se mene pita, ocjena je “skoro” pa deset ili deset minus (ja sam naravno i suviše subjektivan kad je Lego u pitanju), a osnovna mana modela je broj isporučenih topova, i jednostavna dominacija Imperial Flagshipa. Nekakva neusklađenost u mjerilu sa minifigovima mi ne smeta uopće (i inače mi to ne smeta kod Lega), jer je to prije svega odlična igračka, pa onda sve ostalo, a uostalom mjerilo (1:87, HO) ganjam kod željezničkog maketarstva.
    Reći Lego, ma nema da nevalja happy ^_^ happy

    PS Izvinite na razbacanim kesicama na pojedinim slikama, ali je bila velika panika da se ljepotan sastavi prije nego se naša mala seka probudi jer bi ga ona vjerovatno dobro prepravila happy i popravila smile
    PS Izludih od stalnog editovanja kod postavljanja ovih dugačkih postova, samo edit pa dodaj dio teksta pa opet pa opet angry angry angry


    http://www.brickset.com/search/?ownedBy=hrkica

    Message edited by SMEH - Monday, 2011-07-25, 12:46 PM
     
    oldtimerDate: Monday, 2011-07-25, 12:53 PM | Message # 2
    Colonel general
    Group: VIP
    Messages: 2305
    Reputation: 28
    Status: Offline
    predobro izgledaju ovako jedan kraj drugog
     
    amidalaDate: Monday, 2011-07-25, 1:13 PM | Message # 3
    Colonel general
    Group: Moderators
    Messages: 3195
    Reputation: 45
    Status: Offline
    predobri su!!!!!!
    oči mi ispale
     
    ReaperDate: Monday, 2011-07-25, 9:26 PM | Message # 4
    Pisača mašina
    Group: Moderators
    Messages: 270
    Reputation: 9
    Status: Offline
    Odlićna recenzija i super slike applause
     
    đžukelaDate: Monday, 2011-07-25, 10:22 PM | Message # 5
    Pisača mašina
    Group: VIP
    Messages: 399
    Reputation: 36
    Status: Offline
    čestitamo na setu happy valjda će ostat koji za i nas iz EU
    moram priznat da sam samo preletio slike i nisam čitao recenziju jerbo je ovo najželjeniji set ove godine u našoj familiji pa neću da kvarim..

    ljubomoraaaaan (i na set i na juniora koji SAM slaže)
     
    nonoDate: Tuesday, 2011-07-26, 8:57 AM | Message # 6
    Lieutenant general
    Group: Admin
    Messages: 1573
    Reputation: 24
    Status: Offline
    oho nice odlično izgleda, odlična recenzija applause

     
    sonjeckaDate: Tuesday, 2011-07-26, 11:38 AM | Message # 7
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    prvo cestitke junioru odlikasu, bome casttiam mu sto je prikupio novce za ovog predivnog monstruma.
    Ovaj set i ovaj brod je po meni najljepsi brod ikad slozen u lego setu. Cak mi je bolji od imperijalaca.
    Krecem po redu ;
    kutija - obozavam boje na kutiji, te pirate stvarno zeljno iscekujem, uzet cu si male setove ako ikad do nas stignu u ducane.A brod,sumnjam iako je spika vec spreman ako se pojavi. Umro bi da ga ima u prodaji,a da ga on ne kupi biggrin
    Sto se tice kutije,meni su najdraze one sto se kao adventi otvaraju. Kao kod onog castle dvorca,rastvoris i ugledas svasta lijepo. A draga mi je i jedna koju imam od SW koja se otvara kao ladica,sto je super,pa set nisam ni rastavila nego ga samo ubacim slozenog u kutiju.
    Sto se tice nedostatka topova, ma nije mi to neki problem kad ugledam ovu ljepotu. Kod mog Skull's Eye Schooner je fora sto topovi klize s jedne strane na drugu. Al ovaj brod je definitivno izgledom ubio mog Schoonera biggrin Ta njegova krma i kabine su WOOOOOOOOOOOOOOOOW! obozavam ga! Black Pearl mu nije ni do koljena! Sto se tice minifigova i oni su predivni i zelim ih jednom imat sveee!!!
    ne znam sto jos rec,al ja se nadam da cu ga i ja ubrzo mat u kolekciji!
    btw - SMEH genijalna recenzija HVALA TI!




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    MatejEmperorDate: Tuesday, 2011-07-26, 7:26 PM | Message # 8
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 205
    Reputation: 14
    Status: Offline
    Odlicna recenzija, odlican review... bravo smehonja i cestitke na ulovu biggrin

     
    sonjeckaDate: Tuesday, 2011-07-26, 11:12 PM | Message # 9
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    ma,cestitke na odgoju!!!

    treba znat i naucit kako se stedi!!!




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    đžukelaDate: Sunday, 2011-08-28, 12:18 PM | Message # 10
    Pisača mašina
    Group: VIP
    Messages: 399
    Reputation: 36
    Status: Offline
    evo složili smo najbolji set 2011 definitivno happy





    znali smo da nemože parirat veličinom velikom flagšipu al ni ovo čudo nije ništa manje
    jako puno novih zanimljivih riješenja, puno super korisnih dijelova
    vrhunski odrađena kabina, bez puno detalja unutra al izvana i odpozadi - nešta najljepše riješeno od lega sigurno
    jedra su super, figovi predobri - koliko ih ono dolazi s kosturima 12-13, ima prostora za još 4 topa al navikli smo na ta 3
    odličan set i vrijedi svakog eura biggrin

    ma čista desetka 10/10
     
    sonjeckaDate: Sunday, 2011-08-28, 7:36 PM | Message # 11
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    ajme kako mi vadite mast,a ima je bome biggrin
    odlican odlican odlican i sve nekako imam deeebeli osjecaj da ce dobit ovaj set za par mjeseci u euroshopu i to samo jedan komad i to bas kad ja budem bez kinte biggrin JEdra su za polizat prste,hehehe




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    BountyHunterDate: Sunday, 2011-08-28, 9:00 PM | Message # 12
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 314
    Reputation: 18
    Status: Offline
    Pdlično, kolko god ovo super zgledalo preskupo mi je, zato cu kupit u pola jeftiniji Black Pearl koji izgleda sasvim ok! biggrin

     
    sonjeckaDate: Sunday, 2011-08-28, 9:03 PM | Message # 13
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    ako bi kupovala brod onda bi sigurno pricekala dok ne skupim za ovaj jer black Pearl nije ni do noznih prstiju ovom biggrin
    ovo je po meni najlijepsi brod ikad izasao u nekom lego setu. Cak ni oni imperijalni mi nije toliko zanimljiv kao ovaj. Imperijalni je lijep,zavodljiv,al nekako sterilan za moj ukus biggrin




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    đžukelaDate: Sunday, 2011-08-28, 9:11 PM | Message # 14
    Pisača mašina
    Group: VIP
    Messages: 399
    Reputation: 36
    Status: Offline
    imperijalni je ko pod špagu i megalomanski a kraljica je baš piratski raštimana al opet ima taj neki šmek s tim jedrima i stražnjom stakleno - kosturskom stranom
     
    sonjeckaDate: Sunday, 2011-08-28, 9:23 PM | Message # 15
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    pa bas ta rastimanost i mastovitost u slaganju me uzasno privlaci. Nisam neki fanatik za brodove i ostala vozila,al zbog te kraljicine "guze" bi se odrekla par stotina kunica biggrin



    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    Forum » Kockice » Vaše LEGO recenzije » Queen Anne’s Revenge - 4195 - Recenzija
    • Page 1 of 1
    • 1
    Search:

    Copyright MyCorp © 2024