.
Thursday, 2024-03-28, 12:56 PM
Site menu

Login form

Search

Our poll
Podržavate li ideju stranice ?
Total of answers: 123

Site friends
  • Create a free website

  • Statistics

    [ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
    Forum moderator: Watashiii  
    Forum » Razne igracke » Društvene igre » Igre na Ploci (Board games)
    Igre na Ploci (Board games)
    papatazDate: Monday, 2011-02-14, 5:57 PM | Message # 1
    Brzoprsti
    Group: Moderators
    Messages: 991
    Reputation: 34
    Status: Offline
    Sta imate, sta volite, sta zelite?

    Ja imam sve same klasike biggrin

    Monopol, i to onaj staaaaari u crvenoj kutiji,

    Scrabble, srpsku verziju nazvanu "Ukrstene reci" smile

    Cluedo i, od danas konacno

    Riziko - kupio kod Kineza, nadam se da nije mnogo vrljav! happy Videcu veceras!

    E da, i "Ne ljudi se, covece!" happy

    Vi?

     
    amidalaDate: Monday, 2011-02-14, 8:01 PM | Message # 2
    Colonel general
    Group: Moderators
    Messages: 3195
    Reputation: 45
    Status: Offline
    Scrabble
    Trivial pursuit
    Čovječe, ne ljuti se
    Domino
     
    WatashiiiDate: Monday, 2011-02-14, 10:09 PM | Message # 3
    dežurni RPG & DnD radoholićar
    Group: Moderators
    Messages: 1209
    Reputation: 24
    Status: Offline
    Uh, cek da upalim svjetlo u soi i potrazim biggrin

    Pa da vidim o cemu vam se razgovara

    Monopoly - dve YU verzije. Jednu onu kul koju svi imaju koja je efektivno prijevod orginala sa izbacenim logotipom. Druga je hr/slo sa yu gradovima i odmaralistima. Da se i titovi malishani mogu igrat kapitalizma

    Zapravo, bas je nedavno na nekom forumu krenula rasprava kako je monopoly uzasno lose izvedena igra. Da, svi ju volimo i svi smo ju igrali ko djeca i vauf hrpe kartica i svega ali...
    -U prva 2 kruga oko table, vec se iz aviona vidi tko ce pobjediti
    -Nakon toga igra traje jos satima. Ako pocnu pozajmice i sl. (jer se obicno igra unutar obitelji), onda nikad ikad ne zavrsi nego se samo rasteze agonija di jedan vodi a ostali kaskaju.
    Kad ste ikad culi da je netko imao totalno napetu i neizvjesnu igru monopolya? Ok, moze uvjek naletit na onu karticu s porezom, ali svejedno bleh

    Illuminati

    Zapravo je igra s kartama, ali se karte slazu ko domine pa je radije smatram board gameom. Orginal je iz cca '82., ja imam deluxe remake iz '90ih sa ljepsim slikama te sam si nedavno kupio Y2K expanziju sa dodatnim modernim stvarima koje ukljucuju novotarije kao sto su world wide web, djecji TV programe i sl.

    Ideja je da svatko vodi neku od tajnih organizacija koji zele zavladati svijetom kroz kontrolu drzavnih i privatnih organizacija te pobjediti ostale organizacije koje oce to isto

    Igra ukljucuje:
    -stvaranje "lanca moci" tj. "mrezu vlasti" od karata koje onda generiraju novac (koj su mali zetoncici u obliku novca) koji onda putuje prema centru
    -kontrolu pomocu novaca. Novac su zapravo plusevi i minusi koje dajete na kockicu za osvajanje/unistavanje organizacija. Svaki igrac vam sa svojim novcem moze odmoci. Samim time, igra ima...
    -puno diplomacije i udruzivanja protiv zajednickog neprijatelja (igraca koji vodi) te neizvjesnih situacija jer se igraci konstantno okrecu jedni protiv drugih
    -Da ponovim, velika neizvjesnost. Nekako sa resursima i nekim power cardovima skrivenim medju obicnim kartama, te s drugim igracima, do kraja poteza se nikad nezna rezultat. Posebno ako jedan igrac treba pobjediti, onda se naglo svi okrecu protiv njega
    -zelju da najboljem prijatelju opalite shaku u glavu. To je najbolji dio, naravno biggrin

    Sve da ne igrate samu igru, karte su prekrasne. Ovako izgleda stanje jednog igraca kad se igra malo zalaufa:
    [img]http://gotdice.files.wordpress.com/2007/07/illuminati1.jpg?w=500[/img]
    Crna karta je centralna. U ovom slucaju "Gnomes of zurich" koji nisu pretjerano jaki, ali imaju ogromnu zaradu i kontrolu nad novcem sto je cesto jos bolje nego da su samo jaki. U ovom slucaju, zauzeli su telekom (svi znamo da nad telekomom vlada tajna organizacija). Naknadno, telekom je pod kontrolom gnoma s jedne strane zauzeo juznoamericku mafiju, a s druge ducane sa zdravom hranom (pa vi kupujte zdravu hranu kad znate pod cijom su ducani ZAPRAVO kontrolom - pod kontrolom TELEKOMA!!!1).
    Iz nekog razloga, plocice s novcima nisu prikazane na slici, ali zamislite da ima nekih minijaturnih novcanica po kartama. Svaki potez se nofci stavljaju na karte ovisno o zaradi (lanci zdrave hrane zaradjujue malo, telekom i juznoamericka mafija malo vise) te na kraju poteza selite novac u smjeru centra (da mozete radit sto hocete s njim) ili ostavljate bar dio na kartama jer vrijedi vise ako se ta karta mora obraniti od neprijatelja

    Nazalost, dodatne slike karata koje nalazim su ili iz CCG-a (koji nemam i neznam jel se jos proizvodi) ili iz spanjolskog izdanja, tako da cete mi morat vjerovat na rijec da su karte PREODLICNE!!1

    Ah, evo jedne:

    Nastavak sljedi...

    Added (2011-02-14, 10:09 PM)
    ---------------------------------------------
    Awful green things from outer space

    Ovo sam kupio u LoM na popustu jer je Tom Wham crtao (i radio) cjelu igru. Na zalost, ima dvije stvari koje mogu biti oke, ali zajedno su malo bezveze:
    1) igra je iskljucivo za 2 igraca
    2) podosta je kompleksna

    Tako da ako imate tocno jednu zrtvu i nikog drugog da se zajedno natezete s hrpom pravila, onda super. Inace bu vam skupljala prasinu ko i meni. Al je prekrasna, stvarno. Dobije se ogromna tabla svemirskog broda na koji se onda stavljaju zetoni (tj. nacrtani kartoncici). Jedan igrac igra vanzemaljce (vlasnike broda) koji su hrpe rasa koje zajednicki putuju svemirom i imaju svoje prednosti i mane. Drugi igrac igra awful green things koji se uglavnom razvijaju. Tj. pocnu kao jaja i u prvom potezu se vecina pretvori u mladuncad koja raste i mnozi se. Ideja je pobjediti invaziju prije neg pojede sve na brodu ili pojesti sve na brodu, ovisi koja ste strana. Uz to jos dolaze rpe nekih oruzja od laserskih pusaka do vatrogasnih aparata koji se razmjeste po brodu
    Ah da, knjizica s pravilima ima uvodnu radnju napravljenu kao kratki strip od par stranica smile

    Covjece ne ljuti se, damu i mlin bum preskocil. Jedino bum napomenul da covjece ima s druge strane naprednu verziju za 6 igraca koja predugo traje da bi ikom bila podnosljiva

    Imam igru na ploci s vuckom, to mi je jos od bake ostalo. Nema zetona ni pisanih pravila, samo jedan karton di je nacrtan slalom i vucko kako se utrkuje protiv neke ptichice. Polja su od 1 do 50, ima dve startne pozicije i svako tolko ima neko crveno ili plavo polje. Il je jedno dobro a drugo lose, il je jedno od jednog igraca, drugo od drugog, bogzna.
    S druge strane nije slalom neg je hokej. Polja su razbacana od 1 do 50 i svako je u crvenoj ili plavoj boji, neka su povezana crtom. Ideja je da ak stane na plavo polje, onda igra igrac koji vodi pak od veceg broja prema manjem (tj. prema tudjem golu), a ak stane na crveno, onda ide u suprotnom smjeru.
    Losa strana je sto nijedna od te dve igre nema apsolutno nikakvu taktiku neg ovise iskljucivo o sreci na kocki tak da komotno roboti mogu igrat

    Chez Dork

    Ovo je mozda prije igra s kartama, al tu je negdje na pol puta...
    Nazalost, ova ima najmanje veze s ostalima iz "chez... " serijala, valjda je zato i bila na popustu. Cini se da je u pitanju samo pucanje na obozavatelje kovalicevog dork towera. Al premisa igre je odlicna. Svaki igrac/lik je kompulzivni sakupljac necega - RPG, jednorozi, SCA (tj. srednjevjekovne replike, macevi, oklopi i sl.), kockice, kompjuterske igre, stripovi itd... Nema toys biggrin
    Poanta igre je zaraditi sto vise novaca da kupite sto vise stvari. Naravno, stvari koje su dio vase opsesije vrijede duplo. Ima nekih boostova za stvari (npr. autographed ili mint) koji povecavaju vrijednost stvarima koje kupujete. Ko prvi skupi dovoljno svega, odlazi u potrosacku nirvanu biggrin

    Nemam, ali preporucam Chez Goth di igrate darkere koji se trude biti sto depresivniji i sto veci darkeri pa imaju radna mjesta tipa groblje, videoteka (nocna smjena) i sl., moraju se druzit sa darkerskim prijateljima (npr. jedna karta je decko i cura koji vrijede duplo jer su vjecno skupa i tolko su androgeni i nashminkani da niko nije siguran koji je decko a koji cura) i vole spavati po danu, pa se druge igrace moze ometati kartama kao sto su "vesela djechica" ili "sunce ulazi u sobu". Pregenijalna igra!!1

    Brojke i slova
    Da, imam tu relikviju. Nazalost, neke kartice fale, a pjescani sat sam shebo davnih dana

    Poker set
    Dobio nedavno za rodjendan, u kul tvrdom kofercicu, neoznaceni zetoni (neznam zakaj) i 2 shpila karata

    Hm, imo sam jos toga, ukljucujuci Lego Lava Dragon, al je to sve kod seke jer ona ima djecu


    LagCity Network

    Message edited by Watashiii - Monday, 2011-02-14, 10:09 PM
     
    sonjeckaDate: Monday, 2011-02-14, 11:14 PM | Message # 4
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    auf, sad cu se morati prisjetiti sto ono doma imam.

    Klasika:
    Tombola
    Mini Monopoly (za putovanja)
    Šah
    Čovjece naljuti se
    Boogle
    Pictionary

    (ne mogu vjerovat imala sam jednu veliku kutiju u kojoj je bilo 58 igara ,stavila sam je u podkrovlje i nema je vise,kao da je u zemlju propala sad .Unutra je bilo svaceg od mikada do plocica za remi )


    LEGO igre

    http://www.brickset.com/search/?theme=Games&owned=1

    svaki put u LoM-u gledam na Warcraft i slicne nabrijane igre,
    al se sjetim da su preskupe i da rijetko kad odlucim sjest s nekim i igrat.

    sigurno jos ima tog,al se ne mogu sjetit.




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    papatazDate: Monday, 2011-02-14, 11:21 PM | Message # 5
    Brzoprsti
    Group: Moderators
    Messages: 991
    Reputation: 34
    Status: Offline
    ja imam Monopol, Connect 4, Operaciju, Twister i Trouble! u mini varijantama, uglavnom su iz Meka... I veliki Twister, izvor sati i sati zabave! smile
     
    amidalaDate: Monday, 2011-02-14, 11:29 PM | Message # 6
    Colonel general
    Group: Moderators
    Messages: 3195
    Reputation: 45
    Status: Offline
    joj da monopoly nisan se sitila jer mi nije baš omiljen
    imam i tombolu koja se zove bingo al nije bingo smile
     
    WatashiiiDate: Tuesday, 2011-02-15, 0:35 AM | Message # 7
    dežurni RPG & DnD radoholićar
    Group: Moderators
    Messages: 1209
    Reputation: 24
    Status: Offline
    btw. danas sam naletio, neko na internetu je napravil kartu za illuminate:

    Stvarno je ko prava, i parodicno ime i prikladni brojevi i sve smile

    Added (2011-02-15, 0:31 Am)
    ---------------------------------------------
    Inace, igra oko koje sam cuo pohvale i rado bi ju imao ili barem igrao:Pandemic
    Igra je kooperativna (to se ne srece cesto u board gameovima) za 4 igraca. Svaki igrac je neki specijalist (doktor, znanstvenik, mislim da general i jos nekaj...) i moraju udruziti svoje sposobnosti protiv 4 bolesti koje su se rasirile po 4 strane svijeta (one rade automatski po nekoj shabloni)

    Added (2011-02-15, 0:35 Am)
    ---------------------------------------------
    A evo jedne igre koju sam igrao na istrakonu: [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Carcassonne_(board_game)]Carcassonne[/url]

    Nisam bas bil najtrijezniji, a i nismo bas pohvatali pravila (zacudjujuce, pobjedio je tip koj nam je objasnjavao pravila) tako da nemrem reci koliko je igra stvarno dobra, ali izgleda i igra se prekrasno. Ja bi satimo mogao samo slagati plocice

    Ukratko, svaki igrac stavi jednu plocicu i lika svoje boje na cestu, travnjak ili grad i onda se to nesto siri i zauzima i onaj s najvise bodova skace jer je pobjedio dok se ostali dive kak ljepo izgleda to sto su slozili smile


    LagCity Network
     
    amidalaDate: Tuesday, 2011-02-15, 12:14 PM | Message # 8
    Colonel general
    Group: Moderators
    Messages: 3195
    Reputation: 45
    Status: Offline
    e da,imamo i mini pogodi tko
     
    WatashiiiDate: Wednesday, 2011-02-16, 11:21 AM | Message # 9
    dežurni RPG & DnD radoholićar
    Group: Moderators
    Messages: 1209
    Reputation: 24
    Status: Offline
    Sve ove primjedbe na monopoly gore? Rade novi koj bu jos gori!!!

    http://www.nytimes.com/2011/02/16/business/16monopoly.html?_r=2&hp

    Bacit ce van novcanice i sve ce kontrolirati kompjuter, tako da nema vise potplacivanja, posudjivanja i sl. neg bu nad monopolyem vladal svemocni kompjuterski um koji upravlja pravilima. Koji idioti. Kak ocekuju da ljudi dodaju svoja pravila? Znam da je monopoly bio uklet nekim suludim dodacima koji nikad nisu bili u knjizi s pravilima (npr. hrpe ljudi misle da je sluzbeno pravilo sve pare od shansi&iznenadjenja stavit na centar pa to pobere prvi koji stane na parking), al sto je previse, previse je


    LagCity Network
     
    sonjeckaDate: Wednesday, 2011-02-16, 12:09 PM | Message # 10
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    hahaha,znaci ovaj je jos napredniji od onog s karticama koje peglas i svako malo igru prodaju u pola cijene jer rikavaju te naprave za peglanje!



    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    WatashiiiDate: Wednesday, 2011-02-16, 4:23 PM | Message # 11
    dežurni RPG & DnD radoholićar
    Group: Moderators
    Messages: 1209
    Reputation: 24
    Status: Offline
    AM jooj, kazu da u danasnje doba igra mora bit takva da sto manje citas pravila i da odma krenes. Vecina ljudi to rjesi sa 2 seta pravila, nekim bezveznim i onim pravim. Al ovi ne, ovi su dodali mashinu da misli umjesto igraca. Kak je frend reko, iduci korak ce bit da masina sama mice figure tak da djeca na miru u drugoj sobi mogu igrat world of warcraft tongue

    LagCity Network
     
    papatazDate: Wednesday, 2011-02-16, 4:30 PM | Message # 12
    Brzoprsti
    Group: Moderators
    Messages: 991
    Reputation: 34
    Status: Offline
    Quote (Watashiii)
    npr. hrpe ljudi misle da je sluzbeno pravilo sve pare od shansi&iznenadjenja stavit na centar pa to pobere prvi koji stane na parking

    tako je! osim ako ne pise na kartici "platite u banku" sve ide na tablu happy

     
    WatashiiiDate: Thursday, 2011-02-17, 0:08 AM | Message # 13
    dežurni RPG & DnD radoholićar
    Group: Moderators
    Messages: 1209
    Reputation: 24
    Status: Offline
    btw. jucer sam prije spavanja jos jednom isao citat pravila za awful green things from outer space. Zapravo, igra uopce nema kompliciranih pravila, samo da se postavi traje stoljecima. Nemogu odlucit jel ideja genijalna ili uzasna. Svaki clan posade, od kapetana preko robota do maskote ima svoje zasebno ime i brojke i mora se stavit u odredjenu prostoriju. Robot je najjaci, a maskota je katastrofa, nemre ni primit oruzje. Ima cca 10 vrsta oruzja i nasumicno se odredjuje kak ce koje oruzje reagirati, tako da svaku igru onaj koj igra posadu mora probavati oruzja. Najme, vecina ce ih biti korisna, al neka nece dobro raditi, a neka ce pojacati neprijatelja biggrin

    A osim uvodnog stripa i cjele te komplikacije, ako na kraju igre pobjedi posada, ima mali mini-game tj. kratka tablica koja je prica s vise zavrsetaka u kojoj igrac rolla da vidi jel prezivi povratak doma ili pogine. Ima male sanse da automatski izgubi, ali malo vece da izgubi par clanova posade, tako da sto manje posade na kraju, to su vece sanse da ipak ne prezive povratak doma

    Sad sam totalno fasciniran igrom, a imam ju vec godinama da mi skuplja prasinu surprised


    LagCity Network
     
    sonjeckaDate: Thursday, 2011-02-17, 0:28 AM | Message # 14
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    volim ove krajeve s mini igrama. Tako je nekako s onom piramidom od LEGO kocaka. Kad pobjedis protivnike ostajes sam na kraju i igras protiv same piramide, moras osvojit zlatni pehar u sredistu nje i ako pogrijesis nema pobjednika...jer se tone pijeska usipavaju u piramidu i zauvijek ostajes u njoj zatocen smile



    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    WatashiiiDate: Thursday, 2011-02-17, 11:40 AM | Message # 15
    dežurni RPG & DnD radoholićar
    Group: Moderators
    Messages: 1209
    Reputation: 24
    Status: Offline
    zapravo, ak pobjedis zelene, onda si pobjedio i kraj. Ali ako vidis da nemas sanse, stignes pobjec u brodove za bjezanje (3 komada) i svi brodovi koji izidju igraju mini-game smile

    LagCity Network
     
    Forum » Razne igracke » Društvene igre » Igre na Ploci (Board games)
    Search:

    Copyright MyCorp © 2024