.
Friday, 2024-04-19, 2:16 PM
Site menu

Login form

Search

Our poll
Podržavate li ideju stranice ?
Total of answers: 123

Site friends
  • Create a free website

  • Statistics

    [ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
    • Page 1 of 1
    • 1
    Forum moderator: Reaper  
    Forum » Tiskovine » Stripovi » Za kolekcionare Dylan Doga
    Za kolekcionare Dylan Doga
    divljasvinjaDate: Sunday, 2011-12-04, 12:35 PM | Message # 1
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 117
    Reputation: 9
    Status: Offline
    Nakon ne bas kratkog istrazivanja, cross-referencinga pojedinih popisa, unosa podataka i svim tim uzrokovane nemale glavobolje, na ovom linku:

    LINK

    mozete naci moju frisku ispod cekica Excel tablicu s popisom Bonellijevih mjesecnih brojeva i gdje tocno iste brojeve mozete pronaci u svim do sada izbacenim mjesecnim izdanjima na hrvatskom i srpskom, cija numeracija i redoslijed u dobrom dijelu svega toga nemaju veze s mozgom.
    Until now. wink

    Pa eto, ako kome koristi, nek si skine i pise plusiche kraj onog sto ima na polici, a i iskombinira, ujedini i iskompletira hrpetinu raznih izdanja u nesto konkretno i po tocnom originalnom redoslijedu. Koliko god retardirano izgledalo, garantiram za potpunu tocnost.

    Pozdraf! smile

    Added (2011-12-04, 12:35 PM)
    ---------------------------------------------
    Hm, tek sam sad primijetio jedan detaljcic u tablici - 4 mjesecne sveske nisu na Balkanu izdane u nijednom drugom (samostalnom) obliku do sada osim u Zlatnoj Seriji prije vise od 20g.

    Sretno.
    I meni i vama. wink


    divljasvinja on deviantART
    Sve moje kolekcije
     
    sonjeckaDate: Sunday, 2011-12-04, 5:59 PM | Message # 2
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    ja sam jedno vrjieme pokusavala popunit one koji fale i te liste skuzit. AL na kraju sam odustala pa samo kupujem kad naletim naslovnice koje mi fale. Tako da sad imam vecinu brojaeva slobodna dalmacija, ludens i jedan lot starih srpskih.



    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    divljasvinjaDate: Sunday, 2011-12-04, 7:05 PM | Message # 3
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 117
    Reputation: 9
    Status: Offline
    A eto, ako ti koristi lista, posluzi se smile

    Ja sam na sve svoje nalijepio male nalje na hrbate s pravim brojevima, pa slazem neku "ukupnu" kolekciju po pravom redoslijedu od apsolutno svega sta imam iz (zasad 6) raznih izvora.
    Poprilicno sareno izgleda, ali koga briga....drugog nacina za takav neki poduhvat ionako nema biggrin


    divljasvinja on deviantART
    Sve moje kolekcije
     
    boyanmDate: Friday, 2012-01-06, 6:42 PM | Message # 4
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 94
    Reputation: 12
    Status: Offline
    @divljasvinja:
    evo da malo updateujem tvoj spisak... Radjen je po istom principu kao i tvoj, ali su dodati svi naslovi epizoda + uporedni spiskovi svih specijalnih izdanja van redovne serije (specijal, almanah, maxi, gigant, superbook, color fest). Takodje, dodati su i komentari kod odredjenih epizoda za dodatno objasnjenje odredjenih nedoumica. I istina, tesko je snaci se u tolikoj hrpi izdanja, ali za utehu, treba da vidis na sta lici uporedni spisak za Zagora ili Texa happy wacko sad

    Code
    http://www.mediafire.com/?rj5j9d5p3pkr5b2


    I jos jedna napomena, koja se tice brojeva 27, 30, 39 i 48, koji nisu objavljene u Ludens Extra seriji: zbog sudskog spora koji je italijanski izdavac Bonelli comics vodio sa crtacem Castellinijem, godinama je postojala zabrana reprinta ovih epizoda bilo gde u svetu osim u Italiji (isti problem je postojao i sa Nathan Neverom, kod prvih 60-ak epizoda, zato je Libellus poceo sa objavljivanjem tek od 60-og broja). Srecom, problem je pre par godina resen, a epizode su objavljene u luksuznim izdanjima Veselog cetvrtka - Dilan Dog biblioteci, koja izlazi u Srbiji (pretpostavljam da se mogu nabaviti i u Hrvatskoj, hrvatska izdanja redovno dolaze u Srbiju - cena je 1600 din, oko 16 evra)
     
    nonoDate: Friday, 2012-01-06, 11:21 PM | Message # 5
    Lieutenant general
    Group: Admin
    Messages: 1573
    Reputation: 24
    Status: Offline
    mogu se nabaviti izdanja kod nas u HR

     
    divljasvinjaDate: Saturday, 2012-01-07, 2:48 AM | Message # 6
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 117
    Reputation: 9
    Status: Offline
    OPA, boyanm-e!!!
    Svaka cast! Meni se nije dalo ici kroz naslove jer odredjeni broj izdanja ZS nema veze s originalnim naslovima, a ni kasnijim SD/Ludens/ostalima, pa eto
    ...a sto se tice specijala i ostalih 'dodatnih' izdanja, to je bio iduci projekt ali fino je znati da si mi ustedio posao, hehe smile

    Ako nije problem, bi li mogao nabaciti i verziju u klasicnom *.xls formatu?
    Jos uvijek imam stariju verziju Office-a (a i dio ostalih forumasha, vjerujem)
    ..i samo da pitam - nadogradio si moju tablicu, ili sve ispocetka?

    I jos nesto - Castellini je nacrtao samo 2 Dylana ukupno.*
    'Vidio sam kako umires" i 'Gospodar tisine' (PROKLETO dobri brojevi!!!) nisu njegovi....

    (* ...a Nathana samo prvi broj, od ostalih iskljucivo naslovnice)


    divljasvinja on deviantART
    Sve moje kolekcije
     
    boyanmDate: Saturday, 2012-01-07, 5:44 AM | Message # 7
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 94
    Reputation: 12
    Status: Offline
    Evo i klasicna .xls verzija:

    Code
    https://rapidshare.com/files/2085361586/DD_uporedni_popis.xls


    Sto se tice pitanja, ni jedno ni drugo biggrin
    Uporedne spiskove skoro svih bonelli junaka sam nasao na jednom strip forumu, bilo je par verzija pa sam ja kao probao da te podatke ujedinim. Dodao sam izdanja iz poslednjih otprilike godinu dana, malo vizuelno doterao (mada je ovo jos uvek radna verzija, ne konacna - mislio sam da dodam i slicice svih izdanja i linkove ka skeniranim stripovima na mom hddu, ali kada ce to biti gotovo i kako ce na kraju izgledati, bog sveti zna happy ). Inace, trenutno radim i na uporednim spiskovima i za ostale Bonelli junake, ali to nece biti uskoro. Zasada sam sredio Magico Venta, Dampyra i skoro sam zavrsio sa Nathanom Neverom, ako te interesuje, postavicu i te spiskove.
    Sto se tice spora sa Castellinijem, ovo sto sam napisao procitao sam na par foruma pre nekoliko godina, vidim da je scenarista na preostala dva Ferrandino, mozda je i on bio deo tog spora... sto se Nathana tice, upravo su Castellinijeve naslovnice bile problem, tako sam bar procitao u uvodniku Libellusovog luksuznog reizdanja. Oni su problem resili tako sto im je De Angelis, koji je crtao naslovnice posle Castellinija, nacrtao nove.
     
    papatazDate: Saturday, 2012-01-07, 12:01 PM | Message # 8
    Brzoprsti
    Group: Moderators
    Messages: 991
    Reputation: 34
    Status: Offline
    Mogu ja da uradim spisak za Bred Berona! happy
     
    BegUltraDate: Saturday, 2012-01-07, 5:12 PM | Message # 9
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 133
    Reputation: 8
    Status: Offline
    Ako nekome treba spisak Zagora, imam ga napamet u glavi biggrin Za sva izdanja Zagora na ovim prostorima pocev od Nasilja u Darkvudu do dana danasnjeg i trenutka trenutnog biggrin naravno, mislim na to da znam za sve serijale i sve verzije sa ovih prostora, koji je to broj u italijanskom originalu, kakve su razlike i tako to.

    K A V A B U N G A
     
    Forum » Tiskovine » Stripovi » Za kolekcionare Dylan Doga
    • Page 1 of 1
    • 1
    Search:

    Copyright MyCorp © 2024