.
Friday, 2024-03-29, 5:51 AM
Site menu

Login form

Search

Our poll
Podržavate li ideju stranice ?
Total of answers: 123

Site friends
  • Create a free website

  • Statistics

    [ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
    • Page 1 of 1
    • 1
    Forum moderator: Dread_lock, amidala  
    Forum » Tiskovine » Knjige » Sto Trenutno Citate
    Sto Trenutno Citate
    sonjeckaDate: Tuesday, 2011-09-13, 0:48 AM | Message # 1
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    Stara mi preporucila ovu knjigu rekla je da ce mi se svidit,i stvarno gutam joj stranice..



    Napeti triler "Dragi Jim" danskog pisca Christiana Mørka otvara se slučajnim otkrićem triju leševa. Čudovišna smrt dviju sestara i njihove tetke u dublinskom predgrađu izaziva zgražanje i brojna nagađanja. Istovremeno mladi poštar među neuručivim pošiljkama nabasa na dnevnik jedne od mrtvih djevojaka koja je uspjela zapisati stravičnu istinu o kobnim događajima.

    Sve je počelo, tvrdi Fiona u dnevniku, kad su upoznale i zavoljele fatalnog Jima. Jeziva ispovijest odvodi poštara u provinciju gdje doznaje više o šarmantnom putniku Jimu Quicku, zavodniku na crvenom motociklu, koji putuje od grada do grada i u pubovima osvaja sve prisutne: muškarce svojim pričama iz prošlosti, a žene pogledom.

    Pa ipak, Jimove priče o princu Euanu iz 12. stoljeća pune su podudarnosti s okrutnim ubojstvima koja su se dogodila diljem Irske. A i vukovi se počinju okupljati u šumama Castletownberea...


    http://www.mvinfo.hr/najnovije-knjige-opsirnije.php?ppar=6735




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    Dread_lockDate: Tuesday, 2011-09-13, 8:45 AM | Message # 2
    Colonel general
    Group: Moderators
    Messages: 2464
    Reputation: 37
    Status: Offline
    Ivo Brešan - Ispovijedi nekarakternog čovjeka

    Dijelom filozofski dijelom ne (počinje odma na prvoj strani o Kantu pričat), dijelom biografski (?) dijelom ne... ne znan kako bi ga opisala al baš mi je super roman! smile Brešana preporučam!!! biggrin



    Inače ovo lito san samo čitala hrvatske romane (osim novog Coelha)
     
    amidalaDate: Tuesday, 2011-09-13, 1:12 PM | Message # 3
    Colonel general
    Group: Moderators
    Messages: 3195
    Reputation: 45
    Status: Offline
    wow,sonja,morat ću u knjižnicu po ovo!!!!!
     
    sonjeckaDate: Tuesday, 2011-09-13, 2:36 PM | Message # 4
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    Quote (amidala)
    wow,sonja,morat ću u knjižnicu po ovo!!!!!


    obavezno ! ja se nocas nisam mogla odlijepit od knjige, a vec sam napola spavala. Obozavam irske i skotske gradice i selca,a kad im se doda jos malo vukodlaka...mmm

    super mi je citat na pocetku knjige,al necu vam ga otkrit,nabavite si ovo biggrin

    ______________________________
    upravo se "bacam" na 5 prijatelja smile Dragi Jim je progutan u dva dana i mogu rec da m je knjiga jako,jako dobra iako ima
    nekoliko rupica i bilo bi bolje da se radnja odvija u npr. 40ima




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    sonjeckaDate: Thursday, 2011-09-15, 7:56 PM | Message # 5
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    uzela sam si i ovu, prije par mj sam je krenula citat,al su mi presitna slova pa me zaboli glava,
    a neda mi se u doktora po naocale,nadam se da cu ovaj put uspjet procitat bez prekida biggrin



    Vida Winter je najuspješnija spisateljica današnjice, ikona i enigma u isto vrijeme. Njezini romani prodaju se u milijunskim nakladama, no glad medija za pojedinostima iz njezina privatnog života autorica gasi tako da novinarima nudi desetke fantastičnih priča o sebi – od kojih nijedna, naravno, nije istinita. Margaret Lea je samo djevojka koja radi u antikvarijatu svog oca, a povremeno, zaintrigirana nečijom sudbinom, napiše kratak biografski esej. Neki od njih objavljeni su u opskurnim publikacijama, jedan je čak izašao kao samostalna knjiga – i to je sva slava koju je Margaret ikada spoznala. A onda će jedne noći, kad otključa vrata svog stana koji se nalazi iznad antikvarijata, pronaći pismo. Rukom pisan zahtjev Vide Winter, koja je napokon odlučila ispričati svoju brižljivo skrivanu životnu priču, i to upravo njoj. Ali Margaret ne samo da osobno ne poznaje autoricu, već nikada nije pročitala nijedan od njezinih romana. Da li da prihvati ovaj neobični zahtjev? U traženju odgovora na to pitanje, Margaret će posegnuti za rijetkim primjerkom knjige Vide Winter iz antikvarijata njezina oca, iz tiska povučenom zbirkom pripovjedaka “Trinaest priča mijene i zdvajanja”. Uskoro će se naći jednako obuzeta riječima kao i zbunjena otkrićem da knjiga, umjesto najavljenih trinaest, sadrži samo dvanaest priča. Gdje je trinaesta priča?




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    sonjeckaDate: Tuesday, 2011-09-20, 1:22 PM | Message # 6
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    poremetila mi citanje trinaeste price ova knjiga. Odlican i nastran humor.



    8% ni od čega

    Etgar Keret

    Ovom zbirkom sjajnih, kratkih, satiričnih priča, u hrvatski jezik zakoračio je najhvaljeniji i najprodavaniji mladi izraelski autor Etgar Keret. Bolno duhovite i provokativne, ponekad razorne, ali uvijek tople, priče iz "8% ni od čega" naizgled su toliko jednostavne da knjiga podsjeća na malu zbirku prosvjetljenja. Jer, o čemu god da priča, Keret to radi do dna, ne libeći se dirati u najbolnija mjesta - ali iz srca i s osmijehom, potvrđujući status jednog od najvećih pisaca i glas savjesti Izraela.

    „Da je Kafka bio stand-up komičar, priče bi mu nalikovale Keretovima... Zbirka priča 8% ni od čega prepuna je malih dragulja..., a ton im je toliko govoran, toliko varljivo svakodnevan, da ih proždirete jednu za drugom - sve dok ne shvatite da se gušite u smijehu i suzama." - BBC News

    ***

    Etgar Keret rođen je u Tel Avivu 1967. i jedan je od najpopularnijih izraelskih književnika današnjice. Osim što su bestseleri u Izraelu, njegove knjige osvojile su najuglednija međunarodna priznanja i prevedene su na dvadesetak jezika.

    I kao filmski redatelj Keret je ostvario zapaženu međunarodnu karijeru: njegov film Skin Deep osvojio je prve nagrade na više međunarodnih filmskih festivala i dobio izraelskog Oscara, a za film Meduze Keret je 2007. osvojio nagradu Camera d'Or filmskog festivala u Cannesu. Predavač je na Odsjeku za TV i film Sveučilišta u Tel Avivu.




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    slipknot03Date: Tuesday, 2011-09-20, 8:47 PM | Message # 7
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 35
    Reputation: 2
    Status: Offline
    'Ljubomora' ~ dr. Paul Hauck

    Dap, sad čak i čitam ponekad xD


    www.geek-seek.org
     
    oldtimerDate: Friday, 2012-02-17, 8:53 PM | Message # 8
    Colonel general
    Group: VIP
    Messages: 2305
    Reputation: 28
    Status: Offline
    ponovno:

    Neil Gaiman - American Gods
     
    sonjeckaDate: Saturday, 2012-02-18, 12:44 PM | Message # 9
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline


    nikako dovrsit ,a nije da je losa.

    Divan dom, divan suprug, divna obitelj: osim zavisti njezine nezadovoljne sestre, u životu Dilys, koja se iz bijede uzdigla do bogatstva, sve je predivno. Sve dok jednog dana na željezničkoj stanici ne upozna muškarca koji je također — divan.
    Sudar njegovog i njezinog svijeta, žestok kao kombinacija Slučajnog susreta i Sirovih strasti, nosit će Dilys u bujici strasti sve dok ne otkrije mračne obiteljske tajne koje nevidljivim nitima djeluju i na njezin život.




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    Forum » Tiskovine » Knjige » Sto Trenutno Citate
    • Page 1 of 1
    • 1
    Search:

    Copyright MyCorp © 2024