.
Friday, 2024-03-29, 7:50 AM
Site menu

Login form

Search

Our poll
Podržavate li ideju stranice ?
Total of answers: 123

Site friends
  • Create a free website

  • Statistics

    [ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
    • Page 1 of 1
    • 1
    Forum moderator: sonjecka  
    Forum » Kockice » Vaše LEGO recenzije » 10216 Winter Village Bakery - recenzija
    10216 Winter Village Bakery - recenzija
    mamanaDate: Tuesday, 2011-02-08, 1:44 PM | Message # 1
    Pisača mašina
    Group: VIP
    Messages: 132
    Reputation: 11
    Status: Offline
    Evo još jedne zimske poslastice koja je zamišljena da ide u paru s drugim zimskim setom - Winter Toy Shop.
    Ali i sama za sebe ima dovoljno elemenata za igru i različite scenarije. Krenimo redom...

    Nakon ne baš jednostavnog sastavljanja (to joj je prednost, a ne nedostatak) ostaje relativno malo rezervnih djelova ali daj što daš...

    Još nije svanulo, vani sniježi, a naš vrijedni seoski pekar priprema svježe pecivo i poslastice za mještane.
    Predivan efekt "noćnog rada" zahvaljujući svijetlečoj kocki u potkrovlju, slično kao i kod WTS seta daje onu toplu zimsku notu i ovom zimskom setu.

    Jutro sviče i otkriva bjelinu krajolika... I našu predivnu pekaru koju je također prekrio snijeg. Zgodno osmišljen krov (nekonvencionalno), kombinacija različitih boja i obila kocaka na fasadi, zimska dekoracija, pločice koje mi baš ne leže po boji ali ajde, oprostit ćemo im... Sve ćemo oprostiti zbog ovog predivnog izloga bogatog poslasticama. Muffini s ružičastom glazurom i čokoladnim preljevom, croissant i čak dva sladoleda (jako dobro dođu i za neke druge kombinacije, mi ih već planiramo iskorisititi s nekom čašom u Cityju, zlatna iz Piramide npr. dobro glumi kornet).
    Zatim tu su predivna velika rustikalna vrata i fora rešetke na prozorčićima. Posebno mi je zgodna ova velika svjetiljka s reklamom ispred, a i reklama je lijepo dizajnirana. Jest da je naljepnica ali je prozirna pa je to nekako prihvatljivije jer više sliči na print. Takve su sve tri naljepnice u setu.

    Nije samo pekar budan. I djeca su iskoristila lijepo jutro za klizanje. Evo nas na zeleđenom jezercu kojem idu sve pohvale. Lijepo koncipiran, dvodijelna ledena podloga, klupica, jelkice različitih veličina, božićni ukrasi i sniježna sova za koju ne mogu odgonetnuti da li je ukras ili je prava.
    Na jezeru je pravi dramski zaplet s "polufigom", tj. nogama koje vire iz snijega. Nekome ne ide klizanje, dok se ostali ludo zabavljaju. Malo je problematičan ovaj komad "leda" na klizaljkama koji se dosta čvrsto uhvati za podlogu pa kad idete micati figuru najčešće ostane "zalijepljen" za podlogu.

    Super stvar s ovim minifigovima je dvostruki print lica koji vam omogučava različite scenarije.

    Čovjek s kolima dolazi kupiti jelku. Prodavač i njegov mali pomočnik već ga čekaju kod svog štanda pored pekare. Iz ove perspektive vidi se zgodan detalj božićnog vijenca na stražnjoj strani kola. Motiv dosta prisutan i na pekari ali ovdje mi je posebno zgodno ubačen.

    Jelka je kupljena i vrijeme je da se i konj malo okrijepi predimenzioniranom gmo jabukom. Ali svaki rekvizit dobro dođe pa se i jabuci veselimo... Prodavač zadovoljno trlja ruke zbog današnje zarade. Sve su jelke prodane, a za pravo reći nije ih puno ni bilo. Razmišlja posjeći još dvije pored zaleđenog jezera, ovu kraj pekare ne bi bilo baš zgodno...

    Added (2011-02-08, 1:44 PM)
    ---------------------------------------------
    Added (2011-02-08, 12:24 PM)
    ---------------------------------------------
    Došlo vrijeme da i pekar okrene neku lovu... Nije se valjda uzalut toliko trudio oko ovih dražesnih muffina.
    Samo da napomenem što me smeta kod ovih minifigova... Ova raspuštena ženska frizura je vizualno efektna i vrlo ženstvena ali je problem što s njom glava ne može okretati. Kod pekara je malo problematično pronalaženje ravnoteže kad drži ove kolače u ruci.

    Pogled s boka... Pekar pakira kolače u kutiju. Ah, ta kutija... Tako lijepa, sa simpatičnom naljepnicom, a tako nepraktična! Ovi je nesretni minifigovi nikako ne mogu uhvatiti, mogu smo na nju sjesti ako se umore. sad

    I evo nas napokon straga, odnosno unutra. Pogled na krušnu peč, pult s blagajnom i šarenim (pretpostavljam) kolačima u izlogu ispod pulta. Ti kolači (?) nisu fiksirani i lako se mogu izvaditi otamo.
    Mala prostorija na katu i neizbježan rustikalni element - drveni sanduk. Meni osobno ovdje fali još neki detaljčić, npr. meni bi se ovdje dobro uklopio jedan miš u potkrovlju ali to izgleda sanitarna inspekcija u Legu ne bi dozvolila.

    A sada po meni jedna od najvećih prednosti i ujedno najvećih mana ovog seta... Sanduk s kruhom, točnije čak dva baguetta! To su vrlo vrijedni prekrasno izrađeni i korisni rekviziti, još k tome smješteni u drveni sanduk, kud ćeš bolje. Ali onda dolazimo do problema... S koje god strane kućicu okreneš jedva da ih vidiš, a tek ako ih pokušaš uzeti eto muke! Najlakše bi bilo okrenuti kućicu naopako i istresti ih ali tko zna što bi još sve poispadalo. Možda bi pinceta pomogla...

    Kad sve zbrojimo i oduzmemo radi se o jednom fantastičnom setu, raznolikom i kompletnom.


    Message edited by mamana - Tuesday, 2011-02-08, 1:43 PM
     
    iggy5Date: Tuesday, 2011-02-08, 3:02 PM | Message # 2
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 101
    Reputation: 10
    Status: Offline
    Prekrasan set & super recenzija! biggrin
     
    sonjeckaDate: Tuesday, 2011-02-08, 5:18 PM | Message # 3
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    oooooooodlicna recenzija,pratila sam napeto dok si stavljala slike. Sad kuham pa sam u strci,al moram pohvalit trud! kasnije jos pregledam detalje pa se javim s potpunim dozivljajem smile



    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    BountyHunterDate: Tuesday, 2011-02-08, 5:51 PM | Message # 4
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 314
    Reputation: 18
    Status: Offline
    smile Brutalno LudilO!

     
    WatashiiiDate: Tuesday, 2011-02-08, 6:49 PM | Message # 5
    dežurni RPG & DnD radoholićar
    Group: Moderators
    Messages: 1209
    Reputation: 24
    Status: Offline
    idesh, ovaj minifig u bundi je genijalan smile

    LagCity Network
     
    mamanaDate: Tuesday, 2011-02-08, 8:47 PM | Message # 6
    Pisača mašina
    Group: VIP
    Messages: 132
    Reputation: 11
    Status: Offline
    Kao iz Života na sjeveru... smile

    Hvala ljudi na podršci, ovo mi je prva recenzija, mi smo i u Legićima pioniri ali uz gurue kakva je Sonči čovjek brzo napreduje. wink

     
    Dread_lockDate: Tuesday, 2011-02-08, 8:50 PM | Message # 7
    Colonel general
    Group: Moderators
    Messages: 2464
    Reputation: 37
    Status: Offline
    Bravo Mamana!! super recenzija!!! biggrin
    Privukli su me ovi legići... ko neka reklama!! smile smile
     
    đžukelaDate: Tuesday, 2011-02-08, 9:06 PM | Message # 8
    Pisača mašina
    Group: VIP
    Messages: 399
    Reputation: 36
    Status: Offline
    evo da i ja pohvalim ovaj veliki trud i da još jednom čestitam na sjajnom setu biggrin

    vrhunska recenzija i još bolji opisi - stvarno kreativno nema šta!!!

    ...uvijek mi je toplo oko srca kad vidim da neko na pravi način uživa u kocketinama...

     
    sonjeckaDate: Wednesday, 2011-02-09, 9:01 AM | Message # 9
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    atmosfera sa svjetlom je predivna, bas odise ranom zorom i mirisom peciva. Ogladnila sam sad! smile
    Naljepnice su divne. Sto se tice klizalista,uopce nisam prije primjetila tog figa sto se zabio u snijeg,hehehe.
    Odlicno mi izgledaju i figovi,al svejedno bi ja curi u haljini stavila haljinu s nekim printom,a ne ovako izbjegavat detalje.
    Sto se tice unutrasnjosti pekare,svidja mi se sto su centrirali dimljak,al mi je ipak za nijansu puniji onaj set s igrackama. Toy shop ima nekako vise detalja i mogucnosti za igranje, tj, bolje je iskoristen prostor, iako mi se ovdje unutra svidja izbor boja plocica i pec . Izvani mi ovaj set puno bolje izgleda s ovim izlogom. mm kolacii. Kocija mi simpa izgleda,jos se dobije i konj i stvarno jako ,jako lijep setic! Da mi dodje u pravoj prilici pod ruku sigurno bi ga kupila.




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    mamanaDate: Wednesday, 2011-02-09, 10:36 PM | Message # 10
    Pisača mašina
    Group: VIP
    Messages: 132
    Reputation: 11
    Status: Offline
    Slažem se, osobito u pogledu unutašnjosti pekare. Prostor je nekako nespretan za igru. Ali da pitate moje klince, njima ništa ne smeta... happy
     
    WatashiiiDate: Thursday, 2011-02-10, 1:43 AM | Message # 11
    dežurni RPG & DnD radoholićar
    Group: Moderators
    Messages: 1209
    Reputation: 24
    Status: Offline
    MA to je super sve, samo treba stavit na vecu podlogu. Default podloge koje dolaze sa setovima su uvjek neke premale smile

    LagCity Network
     
    sonjeckaDate: Thursday, 2011-02-10, 7:38 AM | Message # 12
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    meni je zao sto vise ne zele stavljati vece baseplateove. Zato me i nerviraju ponekad ovako rastrkani setovi. Bilo bi puno ljepse da je sve nekako spojeno,ali ne, njima se vise isplati ovako,jer baseplateovi posebno kostaju od 40-80 kuna smile



    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    Forum » Kockice » Vaše LEGO recenzije » 10216 Winter Village Bakery - recenzija
    • Page 1 of 1
    • 1
    Search:

    Copyright MyCorp © 2024