.
Tuesday, 2024-03-19, 4:13 AM
Site menu

Login form

Search

Our poll
Podržavate li ideju stranice ?
Total of answers: 123

Site friends
  • Create a free website

  • Statistics

    [ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
    • Page 1 of 1
    • 1
    Forum moderator: sonjecka  
    Forum » Kockice » Vaše LEGO recenzije » Millenium Falcon 7965 Recenzija
    Millenium Falcon 7965 Recenzija
    SMEHDate: Friday, 2011-05-27, 12:28 PM | Message # 1
    LEGO recenzent
    Group: Users
    Messages: 246
    Reputation: 40
    Status: Offline
    Set: 7965
    Tema: Star Wars
    Ime seta: Millennium Falcon
    Broj dijelova: oko 1170
    Broj Minifigura: 6
    Cijena: 170-175 Eura (u BiH) wacko
    Godina: 2011, maj
    Vrijeme sastavljanja: 4 sata (nisam učestvovao u sastavljanju, junior je sve sam odradio) surprised
    Vrijeme igranja: Neograničeno, pogotovo u kombinaciji sa drugim SW setovima happy

    Šta reći o setu cool Iako apsolutno nisam zaljubljenik SW Lego teme (možda ponajvise zbog astronomskih cijena angry , a onda i zbog hiperprodukcije setova), ovaj set sam jednostavno morao imati. Bila je to ljubav na prvi pogled. Svemu ovom doprinjela je i iznenadna ljubav prema SW mog juniora, a i činjenica da se prije par godina igrao sa starijim bratom ovog seta (set 4504 koji nije bio naš). Kako set još nije došao u trgovine u drugim zemljama, još se nije pojavio ni jedan ozbiljniji osvrt na ovaj set a po par diskusija po drugim forumima se vidi da su ljudi u nedoumici da li je riješen nedostatak iz prethodnog seta, a to je da li poklopci krova otpadaju prilikom otvaranja ili zatvaranja. NE, ne otpadaju, vrlo dobro riješeno ovaj put. Ima i zamjerki na sam izbor figura u setu, ali to se zna-uvijek bi svi mi što više i to onih koje baš mi nemamo.
    No krenimo redom:

    Added (2011-05-27, 12:25 PM)
    ---------------------------------------------
    1. Kutija prednja i zadnja strana. Na prednjoj strani standardno dobra slika seta u gro planu a na zadnjoj set sa otvorenim krovom (gdje se jasno vidi već pominjano rješenje zglobova za otvaranje), slike nekih trikova seta, sličice novih setova, te najava za novu igricu (koju već imamo ). Gornji poklopac kutije se otvara, ali na onaj bar meni glupi fol da se kod otvaranja bočne strane kutije moraju rascijepiti po perforacij. Uz malo živaca i truda, dijelovi se mogu oprezno izvuči i bez deranja, ali je onda kutija dobra samo za “izložbu” i krajnje neupotrebljiva, a u krajnjem nije ju moguće ni složiti.



    Added (2011-05-27, 12:26 PM)
    ---------------------------------------------
    2. Uputstva, dvije knjižice, standardno dobra i jasna za sastavljanje.
    3. Naljepnice, nažalost najgori segment seta koji jako visoku cijenu, prava sramota za kompaniju što su cicijašili na kartonu i najlonu da ih zapakuju (kao u Diagon Alley ili Pirates of the Caribbean). Samo jedan papir, nažalost zgužvan do te mjere da su se neke naljepnice “prelomile” i nije ih moguće zalijepiti na kockice. Čim se set pojavi na Lego stranici naručit ću nove od supporta.
    4. Kesice sa dijelovima, naravno numerisane radi lakšeg sastavljanja (neko ovo voli, a neko ne, no šta se može). Ukupan broj kesica je petnaest, a ukupan broj “poglavlja” je šest. U setu su tri kesice sa brojem 1, tri sa brojem dva, dvije sa brojem 3, tri sa brojem 4, dvije sa brojem 5, jedna sa brojem 6, te jedna kesica bez broja, čiji dijelovi mahom pripadaju poglavlju 1.

    Added (2011-05-27, 12:26 PM)
    ---------------------------------------------
    5. Kesice 1 Osim baze broda sadrže i minifigove, a to su : Darth Vader, Chewbacca, Han Solo, Luke Skywalker, Obi-Wan Kenobi i Princess Leia.



    6. Kesice 2



    7. Kesice 3

    Added (2011-05-27, 12:27 PM)
    ---------------------------------------------
    8. Kesice 4



    9. Kesice 5



    10. Kesice 6, gotov model

    Added (2011-05-27, 12:27 PM)
    ---------------------------------------------
    11. Izgled zadnjeg dijela (vide se i donji topovi)



    12. Otvoren krov



    13. Detalj skidanja poklopca sa topom (ispod je “ležaljka” za lansiranje dvoje ljudi-bar mislim da je to, jer filmove nisam pregledao)

    Added (2011-05-27, 12:28 PM)
    ---------------------------------------------
    14. Detalj ulaza u skrivenu komoru koja se odvaja



    15. Detalj ulazne rampe u brod



    16. Detalj nečega što se miče lijevo desno cool

    Added (2011-05-27, 12:28 PM)
    ---------------------------------------------
    17. Kabina (nažalost ima mjesta za samo jednu figuru)



    18. Još jedna slika gotovog ljepotana



    19. Minifigure (nažalost problemi sa fotićem, pa nije moglo bolje)



    Sve u svemu za prave zaljubljenike Lega, kolekcionare a naravno i SW fanove set je, iako možda sa par nedostataka, “Must Have”- naravno u skladu sa raspoloživim brojem vrijednosnih papira različitih moneta. Ocjene dajte vi, jer ja bih bio suvše subjektivan kad je Lego u pitanj (nema da nevalja)
    Još jedom izvinjenje za loše fotke i kašnjenje sa recenzijom, ali šta se može, gužva vamo, frka tamo, pa nikad vremena.


    http://www.brickset.com/search/?ownedBy=hrkica
     
    MatejEmperorDate: Friday, 2011-05-27, 8:02 PM | Message # 2
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 205
    Reputation: 14
    Status: Offline
    Iako unutrasnjost izgleda jako lijepo, bar na ovakav brzinski pogled, iapk .. hmm nije mi nesto "legao" model. Nisam ljubitelj SW (preskup a i kao sto SMEH kaze hiperprodukcija, iako je bilo par extra lijepih setova), ali ta cinjenica svakako nije presudila da ovom setu dam manju ocjenu. Po meni set nije dovoljno "izbalansiran", nema nekih stvari koje bi me osvojile, osim mozda nekih izuzetnoi korisnih dijelova, no koji se ipak mogu na bricklinku nabaviti.

    Recenzija dobra, a set... srednja zalost. cool


     
    BountyHunterDate: Friday, 2011-05-27, 10:05 PM | Message # 3
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 314
    Reputation: 18
    Status: Offline
    smile smile smile
    Nisam vidio u životu takav lijep set! surprised
    Pohvale!


     
    đžukelaDate: Sunday, 2011-05-29, 10:22 PM | Message # 4
    Pisača mašina
    Group: VIP
    Messages: 399
    Reputation: 36
    Status: Offline
    opet sjajna recenzija, smehonja postaje mag za te stvari biggrin

    nisam ljubitelj spejs lego setova al ovaj avionček izgleda močno wacko
    koliko se uspije ubrat sa slika dosta je velik i masivan al ja očekivah unutrašnjost na 2 etaže i neke hodnike al i ovako je masan

    mali minus je taj što je set ogroman a dijelovi dolaze maltene u jednoj boji, ja ipak volim da je ukusno šareno
    čestitke junioru na sjajnom slaganju smile

    PS prodaš kožnu jaknu??
     
    SMEHDate: Monday, 2011-05-30, 0:54 AM | Message # 5
    LEGO recenzent
    Group: Users
    Messages: 246
    Reputation: 40
    Status: Offline
    Quote (đžukela)
    PS prodaš kožnu jaknu??

    Moze, ionako sam ju dobio od firme prije 5 godina happy

    happy . Nadam se novoj smile

    Added (2011-05-30, 0:54 Am)
    ---------------------------------------------
    Nego, izmjerim set u cm, pa postavim koliki je wacko


    http://www.brickset.com/search/?ownedBy=hrkica
     
    boba_jagodaDate: Thursday, 2011-06-02, 3:35 PM | Message # 6
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 106
    Reputation: 16
    Status: Offline
    Isto nisam ljubitelj SW-a, no ovaj mi se set svidja.
    Minifigure su prekrasne, bas mi od SW minifigova fali Han, Luke, Obi, Chewbaca, a i Leila ima novo lice vidim.
    Jedino nedam 150 eura za njega.


    http://www.brickset.com/search/?OwnedBy=boba_jagoda2
    http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=boba-jagoda
     
    IkariksDate: Tuesday, 2011-06-14, 9:00 PM | Message # 7
    Pisača mašina
    Group: Users
    Messages: 28
    Reputation: 4
    Status: Offline
    Po meni, set je katastrofa. Veoma je ružan i neprecizan (ne znam kako da prevedem
    not accurate).
    Ne samo da su zeznuli minfig scale (kokpit je već prevelik, a prima nedovoljno ljudi), nego je još
    i unutrašnjost puna šarenih dijelova (ok, ne baš puno, ali mogli su sve u sivoj).
     
    WatashiiiDate: Wednesday, 2011-06-15, 0:31 AM | Message # 8
    dežurni RPG & DnD radoholićar
    Group: Moderators
    Messages: 1209
    Reputation: 24
    Status: Offline
    Quote (Ikariks)
    Po meni, set je katastrofa. Veoma je ružan i neprecizan (ne znam kako da prevedem
    not accurate).


    Dobro je tak smile


    LagCity Network
     
    Forum » Kockice » Vaše LEGO recenzije » Millenium Falcon 7965 Recenzija
    • Page 1 of 1
    • 1
    Search:

    Copyright MyCorp © 2024