.
Friday, 2024-04-26, 0:21 AM
Site menu

Login form

Search

Our poll
Podržavate li ideju stranice ?
Total of answers: 123

Site friends
  • Create a free website

  • Statistics

    [ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
    • Page 1 of 9
    • 1
    • 2
    • 3
    • 8
    • 9
    • »
    Forum » Ostalo » Čakulanje » Da li smo mi normalni? :) (U prvom redu ja :D)
    Da li smo mi normalni? :)
    papatazDate: Wednesday, 2010-11-10, 8:52 PM | Message # 1
    Brzoprsti
    Group: Moderators
    Messages: 991
    Reputation: 34
    Status: Offline
    Vako:
    posto kod nas jos nije proradio PayPal - navodno ce u decembru - za inostrane kupovine pare prebacujem drugaru koji zivi u Njujorku. Pre neki dan, iznosi on meni racun, i kaze:

    Quote
    Od kraja februara si potrosio 890 dolara, i imas jos nekih 170

    Ja na to kazem: E pa super, ajde mi uzmi ovo:

    50 dolara. Ali svi Gostbastersi! I Slajmer! I imaju KAPICE! wacko wacko wacko

    Posle se malo smirim, i uzmem da racunam:
    - Za osam meseci sam potrosio preko 900 dolara samo za figure iz SAD, s tim sto sam na bitan deo njih posle platio i carinu.
    - Svaki dan kupim makar Gormita, ili Kinder jaje ili neku tako sitnicu.
    - Za vikend idem na buvljak, nekad kupim nesto, nekad mnogo tog, nekad nista.
    - Jednom nedeljno idem u "toy run", kad kupim makar jednu veliku stvar od 30ak dolara.
    - Kupovine kod Kineza necu ni da pominjem.
    - Kupovine po aukcijama isto :).

    Pocinjem da mislim da imam problem - da sam te pare stavljao u banku, za 20ak godina bih imao solidnu osnovu za penziju :P.
    Ne znam vise ni sam sta da mislim...

     
    sonjeckaDate: Wednesday, 2010-11-10, 9:17 PM | Message # 2
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    prvo se moram nasmijat na ovo "imaju i kapice" hahahahhaha

    drugo,davno sam prestala razmisljat jesam li normalna,naravno da ne. Forum to jos razbuhtava jer gustam nesto kupit i
    raspravljat o tome ako je stvar dobra pa da jos netko kupi i u tome uziva i tako svi medjusobno uzivamo u hobbyju.

    druga stvar ,zarazila sam Spiku s opsesivnom kupnjom gluposti,i to do te mjere,ako se ko danas dogodi da nam se svidi nerf,onda pokusavamo smislit nacin da kupimo sve sto postoji jer se bojimo da ce nestat s polica,a posto ne kupujemo paypalom onda nam je kupnja po splitu/zagrebu jedini izbor. Jedino stvari koje jakoooo zleimo moramo zamolit nekog da nam uzme preko ebaya.

    treca stvar,900 dolara nije puno (u okvirima ludila,ako te to tjesi) za 8 mjeseci, mi smo proslu godinu samo na lego setove spiskali 40 000 kn sto je otprilike 4 000 dolara (jele su se konzerve nekad,ali imali su se svi zeljeni setovi) ne racunajuci sitnice kao baksa kinder jaja i sl. Otkud nam pare, sreca moja sto imam dobre roditelje koji me vole povremeno hranit,posudit nesto love ,kad se dogodi da naglo spiska svoju placu na igracke u 10 dana,kao naprimjer sad: D Stara je isprva kolutala ocima kad bi vidila da kupujem to,a zadnjih godina joj je to postalo normalno cak mi zna nekad kupit nesto.

    mislim da je mamana to rekla negdje na fejsu,ako se ne varam; nista nije skupo ako to kupi onaj tko to zna cijenit.

    i zadnje, mogla sam imat veliku ustedjevinu,a mogla sam to potrosit na tone cigareta,izlaske,alkohol,putovanja ili sam mogla to cuvat u jastuku, pa je mogao upast i neki lopov,ovako ako i upadne nece krast igracke kojima svaki dan cijena raste,ali naravno ne znam kad bi ja to imala srca prodat. Ako se dogode podmladci,eto sto ce im starci ostaviti u naslijedje,hrpetinu igracaka.

    jos me nesto kopka da napravim jednu izlozbu o kolekcionarstvu igracaka i opcenito kolekcionarstvu,pa se nadam da cu je i realizitat tijekom 2011.

    i za pravi kraj,samo jednom se zivi, a ludima je najbolje kad se docepaju love!




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/


    Message edited by sonjecka - Wednesday, 2010-11-10, 9:23 PM
     
    sonjeckaDate: Wednesday, 2010-11-10, 9:27 PM | Message # 3
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    eh,da,stara mi je samo jednom rekla misleci na kupovine,nabave i sortiranje: "sonja,to je postala bolest"

    a ja sam samo presla kistom preko druge figure skidajuci s nje prasinu smile Koliko god da je bolesno, bar sprijecava napadaje astme jer padnem u nekakav smirujuci trans. Ne znam kako je s vama,ali ja se u tom transu osjecam dobro!




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    WatashiiiDate: Wednesday, 2010-11-10, 9:46 PM | Message # 4
    dežurni RPG & DnD radoholićar
    Group: Moderators
    Messages: 1209
    Reputation: 24
    Status: Offline
    samo da upozorim, $1000 bas i nije neka osnova za penziju nazalost... ili nasrecu biggrin

    Also, igracke su mi samo dio bacanja novaca u vjetar, imam puno vise jos gorih gluposti na koje bacam pare, tak da zasad ne brinem puno


    LagCity Network
     
    mamanaDate: Wednesday, 2010-11-10, 9:50 PM | Message # 5
    Pisača mašina
    Group: VIP
    Messages: 132
    Reputation: 11
    Status: Offline
    papataz... mene neki moji znanci smatraju "čudnom" za puno manje od ovog što vi kupujete i čime se zabavljate. Po meni sam trebaš procijeniti koliko svoje strasti držiš pod kontrolom, tj. koliko si im se spreman prepustiti. Meni su igračke, zapravo više to neko kolekcionarstvo čega god, način da ostanem normalna. To me smiruje, fokusira, zabavlja, oslobađa stresa. Da nisam na taj način "luda" tko zna na što bi me drugo puklo. wacko
     
    papatazDate: Wednesday, 2010-11-10, 9:57 PM | Message # 6
    Brzoprsti
    Group: Moderators
    Messages: 991
    Reputation: 34
    Status: Offline
    Pazi, u Hrvatskoj je mnogo manja kamata na deviznu stednju nego u Srbiji, reche mi drugar - ovde ide i do 7.5 % na godisnjem nivou! happy

    Trosim i ja pare - pusim sad , kupujem knjige, stripove, mislim da vise trosim na kozmetiku nego moja zena happy , imam tri desktop racunara i jedan laptop u kuci i stalno ih dogradjujem, itd itd... a imam i devetogodisnjaka koji ima svoje zelje, prohteve i potrebe...

    Nemam roditelje na koje mogu da se oslonim - mama mi je umrla, a tata mi je idiot biggrin tako da sam prilicno sam na svetu... Nemam nameru da prestanem sa ovim, samo sam se zapanjio da sam samo za te, da kazemo, americke pare mogao da uzmem, eto, jos dva laptopa...

     
    sonjeckaDate: Wednesday, 2010-11-10, 10:12 PM | Message # 7
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    @watashiii -
    Quote
    Also, igracke su mi samo dio bacanja novaca u vjetar, imam puno vise jos gorih gluposti na koje bacam pare, tak da zasad ne brinem puno

    upravo to, dodje mi da placem kad vidimo koliko su me oderali za pravljenje putovnice i slicnih gluposti. Pa racuni,pa gluposti sve neke koje su kao potreben i nepotrebne u zivotu,al se moraju.Pa neke clanarine,pa ovo,pa ono.

    @manana

    Quote
    To me smiruje, fokusira, zabavlja, oslobađa stresa.

    upravo to. Moje kolege s posla i neki frnedovi se i dalje cude , ne vjeruju i vicu na mene da prestanem,trebalo im je par mjeseci ,godina,da shvate da je to dio mene,da je to moja osobnost,da je to dio mojih buducih projekata. Iz tog crpim kreativnu inspiraciju,smirujem se od stresa i vracam se u djetinjstvo. Uzasno sam nostalgicna i pazim jako da sacuvam sve sto mogu od propadanja i ocuvam sto vise sjecanja (bojim se zaborava,i masu mi je pomogao internet da se prisjetim nekih starih stvari), zvuci bolesno,ali i kao djete sam cuvala svoje igracke i bila jako nesretna ako bi slucajno puknule. Stara se uvijek cudila kako sam obozavala svoje stvari i dan danas je dosta tog ocuvano.

    @papataz - kad kupujem knjige i stripove uopce me ne grize savjest to je nesto sto smatram pod materijal za rad. JEdino me malo bocka savjest kad kupim neki vleiki skupi LEGO set,jer su stvarno preskupi.
    Sto se tice kompjutera to me nervira jako. Sve mi se cini da novi kompjuteri brze rikavaju nego oni prethistorijski. Laptop mi je smao godinu i par mjeseci trajao taman do kad je istekla garancija (ako ima boga Cuje ,laptop ce mi uspit spasit,danas su rekli iz serivisa da mozda uspiju nesto). BOjim se da cu od iducih prihoda morat slozit neku komp konfiguraciju jer mi je PC riknuo ,pa se bojim da je otisao zauvijek. Najmrze mi je davat kune na bonove za mobitel, pa gotovo nikad nemam kuna za zvat (vecinom dogovore rjesavam skypeom ili mailom),kupim bon samo onda kad istece datum. Rijetko se javljam na mob,zaboravim se i uvijek mi ostane doma. Mrzim komunikaciju preko slusalica,vise sam za druzenja uzivo. Sve sam u svom zivotu sredila da se usmjerim na stripove,knjige i igracke smile




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/


    Message edited by sonjecka - Wednesday, 2010-11-10, 10:14 PM
     
    nonoDate: Thursday, 2010-11-11, 9:52 AM | Message # 8
    Lieutenant general
    Group: Admin
    Messages: 1573
    Reputation: 24
    Status: Offline
    A svako troši koliko moež, mi smanjili na minimum, kada se palte racuni i stanraina ostaje malo a sljedeća plača daleko cry cry

     
    papatazDate: Thursday, 2010-11-11, 10:52 AM | Message # 9
    Brzoprsti
    Group: Moderators
    Messages: 991
    Reputation: 34
    Status: Offline
    Ma, fora je u tome sto sam, na primer kad su crtaci u pitanju, dostigao neku "kriticnu masu" jos pre godinu i vise dana - poskidao sam sve sto me zanimalo, i sad se samo lagano dopunjavam sa stvarima koje izadju nove a koje su mi interesantne. U domenu igracaka jednostavno ne vidim kraj.

    @nono - blago tebi, ti imas devojcicu! Ako budem pravio drugo, ima da ciljam da bude devojcica smile
    Kad pomislim na delove prodavnica s igrackama koje su namenjene devojcicama, sav se uzbudim happy

     
    nonoDate: Thursday, 2010-11-11, 11:21 AM | Message # 10
    Lieutenant general
    Group: Admin
    Messages: 1573
    Reputation: 24
    Status: Offline
    To gomilanje DVD-a na kojima su skinute stvari sa neta, ima više od 2 godine da to ne radim, ne vidim svrhu gomilanja tih stvari, radje kupim kakav origigi crtić. Eto stripovi njih polagano kupujem, kinder figurice isto tako da se andam da ce i kčerka da nastavi kada joj te dvije kolekcije predju u posjed da ih skuplja, a ne da ih turne u neki kutak podruma ili da ih proda.

     
    papatazDate: Thursday, 2010-11-11, 11:35 AM | Message # 11
    Brzoprsti
    Group: Moderators
    Messages: 991
    Reputation: 34
    Status: Offline
    To sam i ja primetio - kako mi raste brzina downloada, tako sve manje stvari skidam... sto je covek proklet! happy
     
    bob_rockDate: Thursday, 2010-11-11, 3:01 PM | Message # 12
    Brzoprsti
    Group: VIP
    Messages: 871
    Reputation: 11
    Status: Offline
    mnogo ste prsli drugovi biggrin

    http://www.njuskalo.hr/knjige-knjizevnost/60-tak-naslova-oglas-1948460
    http://www.njuskalo.hr/stripovi/otkrice-sveta-stripu-oglas-1948513
    http://www.njuskalo.hr/djecje-igracke/hrpa-igracaka-djecu-oglas-1814844
     
    sonjeckaDate: Thursday, 2010-11-11, 7:44 PM | Message # 13
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    ee,nono ni ja vise ne nabavljam na kile crtice jer stvarno nema smisla,a prije je tako bilo smisla smile Sad i ja ako je crtic predobar kupim ga u originalu-



    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    bob_rockDate: Thursday, 2010-11-11, 8:01 PM | Message # 14
    Brzoprsti
    Group: VIP
    Messages: 871
    Reputation: 11
    Status: Offline
    Oš kupit kasetu Popaja? Original XD

    http://www.njuskalo.hr/knjige-knjizevnost/60-tak-naslova-oglas-1948460
    http://www.njuskalo.hr/stripovi/otkrice-sveta-stripu-oglas-1948513
    http://www.njuskalo.hr/djecje-igracke/hrpa-igracaka-djecu-oglas-1814844
     
    sonjeckaDate: Thursday, 2010-11-11, 8:06 PM | Message # 15
    Colonel general
    Group: Admin
    Messages: 8608
    Reputation: 50
    Status: Offline
    mmm naaah, radje bi kupila stripove na popaja,a i tako sad vise nemam s cim ista kupovat,
    hehehe,eto priznajem, dogodi se koliko god si nenormalan:D




    sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
    http://toystory.blog.hr/
     
    Forum » Ostalo » Čakulanje » Da li smo mi normalni? :) (U prvom redu ja :D)
    • Page 1 of 9
    • 1
    • 2
    • 3
    • 8
    • 9
    • »
    Search:

    Copyright MyCorp © 2024